Telefon do kabinetu:
546 451 583
Zástupci žákovského parlamentu:
Sára, Míla, Áďa M.
28. 06. 2019

Vysvědčení

Krásné prázdniny!

 

28. 05. 2019

Adaptační program pro budoucí páťáky

Adaptační program 5.B ZŠ VM Ivančice

Termín:   3. – 4. září 2019   dvoudenní program

Sraz: 9.30 hod autobusové nádraží v Ivančicích

Návrat: 15.16 hod na autobusové nádraží v Ivančicích

Místo: Čučice

Ubytování: budova bývalé fary – postele (nutný spacák)

Strava: plná penze (začínáme obědem, končíme odpolední svačinou), pitný režim

Doprava: linkovým autobusem

Poplatek: 450,- Kč (ubytování, strava, doprava, program, pedagogický dozor) – lze uhradit převodem přes účet nebo přímo v SVČ Ivančice. Přihlášení a platbu celé částky, případně zálohy 200,- prosíme provést do 20.6, zbytek doplaťte do 20.8.

Přihlášení: bude probíhat on-line (viz. níže). Po přihlášení obdržíte mailem přihlášku, kterou vytisknete a podepsanou donesete do SVČ Ivančice, případně oskenovanou pošlete na recepce@svcivancice.cz. Na přihlášce budou číslo účtu a variabilní symbol potřebné pro platbu. Případné nejasnosti vyřešte na recepci SVČ Ivančice.

Důvody, proč se programu účastnit:

  • naladění se na nový školní rok
  • seznámení žáků s třídním učitelem a kolektivem navzájem
  • práce učitele s třídním kolektivem v jiném než školním prostředí
  • vzájemné poznání nových a starých žáků
  • navození přátelské atmosféry

S sebou: spací pytel, oděv na spaní, šusťákovou soupravu, tričko, tepláky, mikinu, sportovní obuv (2x) a teplé oblečení na ven, obuv do místnosti, hygienické potřeby, pláštěnku, šátek na hry, baterku, psací potřeby, karta zdravotní pojišťovny, osobní léky, dobrou náladu.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA ADAPTAČNÍ PROGRAM SVČ IVANČICE?

Na adaptační program je nutné se přihlásit ON-LINE přes tzv. rodinný účet, který si založíte na adrese: https://svcivancice.iddm.cz

Základní kroky vytvoření nového účtu a přihlášení účastníka:

  1. Vytvoření nového účtu a registrace (v případě, že rodinný účet ještě nemáte zřízený)
  2. Přihlášení k rodinnému účtu
  3. Přidání nového účastníka popř. upravení údajů účastníka
  4. Výběr adaptačního programu ze seznamu TÁBORY
  5. Přihlášení účastníka

Podrobný návod k on-line přihlašování je zveřejněn na: www.svcivancice.cz 

27. 06. 2019

Výletování

Poslední dny jsme se již neučili a dopoledne jsme trávili pobytem v přírodě. Prošli jsme se ke kapličce, občerstvili jsme se zmrzlinou. Další den jsme si udělali piknik v parku Réna. Některé děti hrály deskové hry na dekách, jiné si zahrály na schovávanou nebo s míčem.

27. 06. 2019

Gratulace k umístění ve sběrových aktivitách

Gratuluji poctivým sběračům bylin, kteří se umístili na 1. a 2. místě v rámci prvního stupně.

 

21. 06. 2019

Výlet do VIDA centra v Brně

Ve čtvrtek ráno jsme odjeli autobusem na brněnského VIDA centra.  Měli jsme objednané dva zajímavé výukové programy. První program s názvem “ Čas na čas,“ ve kterém jsme se dověděli, proč vlastně využíváme hodinky, jak je čas důležitý, jak se v čase měníme my i věci kolem nás.  Na závěr si každá skupinka vyrobila podle návodu jednoduché přesýpací hodiny. Po svačině na nás čekal program “ Po stopách Sherlocka Holmese.“ Tříčlenné skupinky obdržely nezbytné pomůcky a pokyny k plnění různých úkolů. Děti do tři čtvrtě hodiny  musely v areálu najít odpovědi na různé otázky. Každá správná odpověď znamenala přiblížení se k číselnému kódu truhličky, která ukrývala odměnu. Nakonec každá skupinka našla správné kombinaci a truhličku otevřela. Po ukončení hry si ještě každý mohl vyzkoušet nějaký zajímavý pokus podle svého výběru. Na závěr si žáci mohli koupit malý suvenýr. Zpáteční cesta rychle uběhla a všichni byli plní zážitků.

Chválím děti za slušné chování!

09. 06. 2019

Pomůcky do 5. třídy

Pomůcky pro žáky 5. tříd

(vše zřetelně podepište)

Sešity

ČJ 1x 444, 3x 524 (523)

M 1x 444, 1x 524, 1x 420

AJ 1x 444, 1x 524

VL 1x 424 (444)

PŘ 1x 424 (444)

HV notový – lze pokračovat ze 4.B

INF – (524) – lze pokračovat ze 4.B

obaly na učebnice a pracovní sešity (ČJ, M)
obaly na sešity (formát A5 – 6 ks, A4 – 6 ks)
obal na ŽK

 

Vybavené pouzdro:

2 pera

tužky č. 2 a 3

ořezané pastelky
ořezávátko

rovné pravítko na podtrhávání
guma

1 průsvitka A4 nebo A5

 

Rýsovací potřeby:

2 trojúhelníky s ryskou
kružítko + náhradní tuhy,pentelka

Pomůcky do VV a PČ:
temperové barvy
vodové barvy
sklenička na vodu
voskovky

plochý štětec č. 12
kulatý štětec č. 2, 4, 6 a 10

černá tuš + pero se špičkou
progressa
fixy (10 ks)

kvalitní větší nůžky

tuhé lepidlo v tubě

tekuté lepidlo

igelitový ubrus na lavici (nebo noviny)

staré tričko nebo zástěru na převlečení (dle uvážení)
Vše podepsat a uložit do kufříku nebo pevné krabice s víkem.
(můžete použít pomůcky ze 4. třídy, musí být čisté
a kompletní)

 

Další pomůcky:

cvičební úbor v batůžku
švihadlo
přezůvky do třídy
1 toaletní papír
1 balení papírových kapesníků

1 balení papírových utěrek (2ks)

Cena pracovních sešitů: celkem 216 Kč, (PS ČJ 1. 2. díl 82 Kč, PS M 1. a 2. díl 134 Kč)

Výkresy a barevné papíry budou zakoupeny z TF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. 06. 2019

Olympijský běh

Dne 19. 6. jsme se na oslavu sportu zúčastnili olympijského běhu na stadionu v Ivančicích.  Děvčata a chlapci poměřili svoje síly po ročnících. Ti nejrychlejší byli odměněni diplomem a malou pozorností. Gratulace patří všem, protože i přes prudké sluneční paprsky doběhli do cíle všichni!

19. 06. 2019

Taneční vyystoupení

V úterý 18. června si pro nás taneční skupina T. A. D. crew připravila vystoupení napříč všemi věkovými kategoriemi. Taneční kreace byly příjemným zpestřením slunečného dopoledne.

 

19. 06. 2019

Atletický den

Ve středu 12. 6. si děti zasoutěžily během atletického dne na stadionu v Ivančicích. Deváťáci provázeli naše žáky sportovními  stanovišti, kde pro ně byly připraveny různé disciplíny. Tři nejrychlejší děti z ročníku byly následující den odměněny diplomem a maličkostí pro vzpomínku. Z naší třídy gratulujeme Pavlíkovi!

14. 06. 2019

Dopoledne na dopravním hřišti

Dnes jsme se společně vydali na dopravní hřiště do Oslavan. Cestovali jsme linkovým autobusem, poté pěšky na dopravní hřiště. Děti své cyklistické dovednosti rozvíjely ve dvou skupinách.  Zkušené lektorky vysvětlovaly pravidla silničního provozu přímo na hřišti. Děti měly radost, že semafory svítí a mohou se podle nich orientovat. Kromě jízdy po „silnici“ si vyzkoušely, jak to funguje na železničním přejezdu a na kruhovém objezdu. Druhá skupinka trénovala slalom, projížděla zúženým pruhem, zkoušela balanc při velmi pomalé jízdě. Potom se skupinky dětí vyměnily. Mezitím se děti chodily občerstvovat nápoji. Po svačině jsme se přesunuli do třídy. Děti se učily orientovat na křižovatkách pomocí didaktických obrázků. Nejvíce je bavilo dopravní pexeso, u kterého se učily poznávat různé dopravní značky. Na závěr čekal  žáky test.  Ti více úspěšní byli odměněni průkazem cyklisty hned, ti méně úspěšní mohou trénovat doma a průkaz jim předám do konce školního roku.

 

09. 06. 2019

Spaní ve škole a indiánský výukový program

Ve čtvrtek jsme se sešli ještě  odpoledne, protože nás čekalo spaní ve škole, na které se děti těšily už několik týdnů před tím. Žáci si pohráli na hřišti, zahráli si míčové hry, společně si popovídali.  Po večeři a hygieně se uložili k pohádce. Ráno na žáky čekala pěkně připravená snídaně ve formě švédských stolů, takže si každý mohl vybrat dle své chuti. Po úklidu třídy jsme se vydali na Rénu za indiány. Žáci si za pomoci pracovníků SVČ vyrobili indiánské čelenky, zahráli si kolektivní hry a zasoutěžili si v různých disciplínách – střelba z luku, stezka poslepu, běh, chytání rybiček na udičku, stavění kostek, navlékání korálků. Některé hry byly na rychlost, jiné na soustředění a trpělivost, jiné zase vyžadovaly týmovou spolupráci. Po skončení programu jsme se vrátili do školy na oběd. Děti byly nadšené a musím je pochválit za vzorné chování a přátelskou atmosféru.

09. 06. 2019

Už se blíží prázdniny!

Ve výtvarné výchově žáci malovali podmořský svět.

25. 05. 2019

Sladká odměna

Děti si v pátek užily sladkou odměnu za účast na školní akademii a na chřestových slavnostech.

25. 05. 2019

Šmoulíci

Vzpomínka na šmoulí vystoupení.

20. 05. 2019

Ještěrky a krokodýli

V pracovních činnostech žáci vyzdobili třídu ještěrkami a krokodýly.

01. 05. 2019

Can you jump? Can you swim? Can you dance? ...

V hodině anglického jazyka žáci procvičovali rozhovory a používali sloveso CAN.

24. 04. 2019

Stromky a rostlinky lesa

Dnes 24. 4. jsme během vyučování navštívili pana hajného, který nám povídal o stromech a rostlinách našich lesů.  Během programu se děti učily poznávat a pojmenovávat listnaté, jehličnaté stromy, keře a byliny. Na závěr si každý vyzkoušel zasadit jedličku do lesní školky, kterou si bude moct třeba za pár let pořídit jako vánoční stromeček.

24. 04. 2019

Výukový program Dravci

Společnost Seiferos, která provozuje záchrannou stanici pro dravé ptactvo si pro nás připravila výukový program. Děti se dozvěděly spoustu nových informací a měly možnost si některé dravce a sovy prohlédnout zblízka a pohladit je.

12. 04. 2019

Naši nejlepší sběrači pomerančové kůry

 Děkujeme za trpělivé sbírání!

12. 04. 2019

Rozloučení s plaváním

V úterý jsme zakončili plavecký výcvik. Všechny děti byly odměněny diplomem.

11. 04. 2019

Třídní kolo v piškvorkách

V rámci třídního kola žáci soutěžili v piškvorkovém turnaji o postup do školního klání.

10. 04. 2019

Třídu nám zdobí jarní květy

V pracovních činnostech žáci vyráběli jarní květiny, kterými jsme si ozdobili tabuli.

31. 03. 2019

Zdravá strava - projekt

V rámci projektu zdravá strava, jsme si popovídali o některých úskalích v naší potravě, vyjmenovali jsme, které potraviny jsou zdravé a které méně. V kuchyňce jsme si pak zdravou snídani a svačinu připravili. Žáci byli rozděleni do skupinek a jejich úkolem bylo připravit zdravý, originální talíř.

31. 03. 2019

Den učitelů

Děkuji vám milí žáci za krásná překvapení a dárky. Udělali jste mi velkou radost!

A při té příležitosti jsme oslavili i jedny narozeniny.

31. 03. 2019

Vlastivěda hrou

Hodinu vlastivědy jsme si zpříjemnili hledáním názvů husitských zbraní.

31. 03. 2019

Jak jsme vítali jaro

Žáci ve výtvarné výchově vytvářeli rozkvetlé louky.

24. 03. 2019

Matematická soutěž klokan

V pátek  si žáci poměřili matematické dovednosti v Klokanovi. Zamýšleli se nad správným řešením úloh a snažili se uplatnit logické myšlení.

24. 03. 2019

Březen měsíc knihy aneb projekt o Malém princi

Čtvrteční den jsme věnovali knize. Společně jsme uvažovali nad příběhy Malého prince. Pro lepší pochopení jsme se podívali na animovaný film, přečetli několik úryvků. Poté přišel Lukáš z vyššího ročníku, aby nám předvedl vlastní prezentaci o autorovi Následně jsme debatovali nad lidskými vlastnostmi, přemýšleli jsme nad vlastním přáním, vyplňovali jsme pracovní listy, kreslili planety a vyráběli záložky do knihy. Na závěr dne každý dostal prostor ostatním sdělit, jakou planetu namaloval a proč.

13. 03. 2019

Abeceda v prostoru

V pracovních činnostech si děti zahrály na grafiky a nechaly z prostoru vystoupit písmena abecedy.

28. 02. 2019

Jak to bylo s Karlem IV. ?

V hodině vlastivědy žáci pracovali ve dvojicích. Děti  z textu zjišťovaly chybějící informace o našem Otci vlasti a následně je zapisovaliy do pracovního listu.