Třídní učitelka:
Mgr. Jitka Tesáčková
Telefon do kabinetu:
546 419 276
E-mail:
tesackova.j@zsvm.cz
Zástupci žákovského parlamentu:
Simča a Šárka
Třídní kniha:
Míša a Adélka
01. 03. 2019

PLÁN AKCÍ - BŘEZEN

22. 03. 2019

PROJEKTOVÝ DEN - ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST

Ve čtvrtek 21. března jsme část vyučování věnovali projektovému dni, který se týkal čtenářské gramotnosti. Stěžejním tématem byla postava Malého prince ze stejnojmenné knihy. Pro žáky byly připraveny nejrůznější úkoly – charakteristika postavy, tvoření komiksu, dokončování započatého příběhu podle vlastní fantazie a spousta dalších. Všichni pracovali ve skupinkách velmi pěkně a myslím si, že vytvořené plakáty se moc podařily.

22. 03. 2019

UKLIĎME ČESKO

V úterý 19. března jsme se v rámci tělocviku připojili k celorepublikové akci Ukliďme Česko 2019. V parku na Réně jsme vyhrabávali listí, okopávali i zametali. Příroda se už pomalu probouzí, tak jsme jí úklidem cestu ještě usnadnili.

18. 03. 2019

RECYKLOHRANÍ V HODINĚ ČJ

S rýmy jsou šprýmy aneb příběhy vysloužilého elektra

Představte si, jak by se na svět díval takový elektrospotřebič. Líbilo by se mu, jak s ním „jeho lidé“ zacházejí, zda ho používají správně a šetrně? A jak se k němu zachovají, když jim doslouží? Dají ho recyklovat, aby mohl znovu sloužit, nebo ho nechají jen tak se někde povalovat a zreznout? V hodinách českého jazyka žáci zapojili svou fantazii a pokusili se vcítit do kůže starého mobilu, a to hned šestkrát, pračky, sekačky a obecně zhodnotili, jak to chodí na černé skládce, kterou vytvořili nezodpovědní lidé. Především básničky, ale i povídky, které vznikly, jsou opravdu velmi povedené. Kterou z nich vybrat a poslat do soutěže Recyklohraní aneb Ukliďme si svět? To bude ještě oříšek… Milí osmáci, jste moc šikovní!

Učitelka českého jazyka L. Moresová

 

18. 03. 2019

PRÁCE V HODINĚ PČ

V hodinách pracovních činností měli tentokrát žáci za úkol přednést prezentaci o zvolených netradičních povoláních

08. 03. 2019

POKUS VE FYZICE

Při pokusu si jsme si ověřovali, která látka se ohřívá rychleji. K dispozici jsme měli alobal, sklo, …

26. 02. 2019

PRÁCE VE SKUPINÁCH V HODINĚ OV

V občanské výchově se nyní bavíme o tématu PENÍZE. Ve skupinkách jsme se pokusili přiřadit k pojmům banka, spotřebitel, půjčka, sleva, účet, poptávka, atd. odpovídající charakteristiku. Práce se nám dařila.

18. 02. 2019

ŠKOLNÍ VÝLET PRUDKÁ

Školní výlet

Rekreační středisko Prudká  (http://www.prudka.cz/)  
 24. 6.  – 26. 6. 2019
(začínáme v pondělí obědem a končíme ve středu snídaní)
Cena cca 1 250 Kč  (ubytování, plná penze, doprava vlakem)

Záloha 500 Kč                      do 28. 2. 2019 

Doplatek 750 Kč                    do 15. 6. 2019

 

20. 02. 2019

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V úterý 19. února se konalo školní kolo recitační soutěže. Jako jediná z naší třídy našla odvahu k recitování Jarka. I když se neumístila na stupních vítězů, chválím ji za účast a reprezentaci třídy.

20. 02. 2019

LYŽOVÁNÍ NA HARUSOVĚ KOPCI

V pátek před jarními prázdninami se Barča, Simča, Šárka a Natálka zúčastnily lyžařského zájezdu do Nového Města na Moravě. Holky jsou zkušené lyžařky i snowboarďačky a výlet si moc užily.

 

 

 

16. 11. 2018

SBĚR POMERANČOVÉ KŮRY

 

Kůru noste usušenou a zváženou třídní učitelce. Děkujeme. Více informací, proč pomáháme při sběru pomerančové kůry naleznete pod následujícím tlačítkem.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra slouží k výrobě kandovaného ovoce, používá se k dochucení cukrářských výrobků nebo jako zdobný potravní doplněk. Už méně známé je její léčivé působení. V pomerančové kůře je koncentrována mnoho cenných látek. Rozhodně se tak nedá považovat za jakýsi bezcenný obal nebo odpad.

Jak na nás působí

V pomerančové slupce je shromážděno mnoho léčivých látek. Velmi bohatá je například na obsah bioflavonoidů. Lidské tělo si tyto látky samo nedokáže vytvořit a proto je musí získávat z potravy. Bioflavonoidy jsou velmi důležité pro správnou funkci a kvalitu cév. Jsou také nezbytné pro optimální využití vitaminu C v organismu. Pomáhají chránit tělo před vnějšími vlivy, posilují imunitní systém a tím pozitivně ovlivňují řadu zdravotních problémů.

 

RECYKLOHRANÍ

Od 4. 9. 2018 můžete odevzdávat vybité baterie a drobné vysloužilé elektrospotřebiče do připravených sběrných  nádob ve škole.

03. 09. 2018

SBĚR PAPÍRU

Od 4. 9. 2018 sbíráme starý papír. Balíky prosím ukládejte rovnou do sběrné nádoby, která se nachází v areálu školy na ulici Růžová 7.

Děkujeme