aneb Čas zázraků

Že je adventní čas časem zázraků, se přesvědčili všichni ti, kteří 15. a 16. prosince navštívili tradiční Vánoční jarmark v ZŠ V. Menšíka v Ivančicích. Ten letošní i ve svém názvu nesl podtext  – Čas zázraků. Zázraků, které vytvořili nebo se naučili právě žáci naší školy. Od těch nejmenších až po deváťáky.

V předvánočním čase jsme chtěli na chvilku zapomenout na starosti všedního dne, úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou o radosti, klidu, pohodě a úsměvu. Vánoční jarmark, který každoročně v tomto adventním čase pořádáme, se nesl ve stejném duchu. Všichni návštěvníci si z cesty za dětskými zázraky odnesli kousek od každého. Radost a úsměv na tváři rozdávali naši nejmenší školáčci vánočními básničkami a koledami a potěšili nejenom maminky, tatínky, babičky a dědečky, ale jistě udělali radost i kamarádům z mateřských školek a okolních škol, které jsme rádi na jarmarku uvítali. Ani starší žáci nezůstali pozadu a v jejich podání byl k vidění živý betlém. Pro dětské návštěvníky z ivančických mateřských školek a základních škol byla po oba dny dopoledne připravena tvořivá dílna, kde si školáčci mohli sami nazdobit perníček, pustit ořechovou lodičku nebo vyrobit papírového andílka.

Počasí v tento den nebylo nijak mrazivé, proto tu pravou zimní atmosféru podtrhnul dětský vánoční punč, který všechny dostatečně tematicky naladil.

Velmi netrpělivé byly vystavené výrobky – určené k prodeji. Skládaní andílci, sněhuláci a čertíci, ponožkoví plyšáci, háčkovaní medvědi a šité panenky se usmívali tak kouzelně, že netrvalo dlouho a každý si našel svého majitele. Také košíky z pedigu, korálkové náramky, ozdoby na stromeček, svícny, věnce, obrázky, polštářky, přívěsky na klíče a spousta jiných drobností určitě udělaly radost a snad přinesou i štěstí.

Jarmark se vydařil. Velké díky patří nejen žákům, ale i rodičům, kteří nám pomáhali vytvářet výrobky v tvořivých dílnách během podzimních měsíců. Jejich seznam si můžete přečíst na webových stránkách naší školy v sekci Poděkování http://www.zsvm.cz. Výtěžkem z této akce jsme přispěli našemu adoptovanému spolužákovi z Ugandy na jeho další studia.

Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme, a i všem ostatním přejeme pohodové Vánoce strávené s těmi nejbližšími a krásný nový rok 2012!

Lenka Vokurková

Videa