Že jste ještě nikdy neviděli zlaté prasátko? Tak to nemohou říct všichni ti, kteří 9. a 10. prosince navštívili tradiční Vánoční jarmark v ZŠ V. Menšíka v Ivančicích. Oni si ho dokonce odnesli domů! Nevadí, že bylo vyrobeno dětskou rukou a z papíru, ale bylo zlaté a určitě každému přinese to vytoužené štěstí.

V předvánočním čase jsme chtěli na chvilku zapomenout na starosti všedního dne, úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou o radosti, klidu, pohodě a úsměvu.

Vánoční jarmark, který každoročně v tomto adventním čase pořádáme, se nesl ve stejném duchu.Všichni návštěvníci si určitě odnesli kousek od každého. Radost a úsměv na tváři rozdávali naši nejmenší školáčci vánočními básničkami a koledami a potěšili nejenom maminky, tatínky, babičky a dědečky, ale jistě udělali radost i kamarádům z mateřské školky, které jsme rádi na jarmarku uvítali. Ani starší žáci nezůstali pozadu a v jejich podání byl k vidění živý betlém. Pro dětské návštěvníky z ivančických mateřských školek byla po oba dny dopoledne připravena tvořivá dílna, kde si školáčci mohli sami nazdobit perníček, pustit ořechovou lodičku nebo vyrobit papírového andílka.

Počasí bylo  v tento den mimořádně příznivé. Při slavnostním zahájení ředitelky školy Lenky Vokurkové a úvodním slovu p. místostarosty Mgr. Radka Musila se dokonce z oblohy začaly sypat sněhové vločky. Už nyní můžeme říct, že Vánoce byly ve škole „u Menšíků“ opravdu bílé. Zimní atmosféru podtrhoval i dětský vánoční punč, který všechny dostatečně zahřál.

Velmi netrpělivé byly vystavené výrobky – určené k prodeji. Skládaní andílci, sněhuláci a čertíci se usmívali tak kouzelně, že netrvalo dlouho a každý si našel svého majitele. Také košíky z pedigu, korálkové náramky, ozdoby na stromeček, svícny, věnce, obrázky, polštářky, přívěsky na klíče a spousta jiných drobností určitě udělaly radost a snad přinesou i štěstí.

Jarmark se vydařil. Velké díky patří nejen žákům, ale i rodičům, kteří nám pomáhali vytvářet výrobky v tvořivých dílnách během podzimních měsíců. Jejich seznam si můžete přečíst na webových stránkách naší školy v sekci Poděkování http://www.zsvm.cz. Výtěžkem z této akce jsme přispěli našemu adoptovanému spolužákovi z Ugandy na jeho další studia.

Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme, a i všem ostatním přejeme pohodové Vánoce a krásný nový rok 2011!

Videa

Slavnostní zahájení

Vánoční dílny

Vystoupení 1. a 2. třídy

Vystoupení 3., 4. a 5. třídy

Živý betlém – vystoupení 7. ročníku