Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve školní družině, jsme se předposlední únorový týden začali připravovat na maškarní karneval. Nejprve jsme vyzdobili prostory družiny barevnými girlandami a maskami, které jsme po celý týden vyráběli, nafoukli barevné balonky, a když si děti v pátek 28. února přinesly převleky a masky, karnevalový rej mohl začít.

Po úvodním tanci se představily různé pohádkové a nadpřirozené bytosti i zvířátka: Spiderman s Transformers, čarodějnice, šašek, dýdžej, kapitán Demo, cikánka, Lentilka, Tablet, Dešťový mráček, minecraftový panáček a spousta dalších krásných masek.

Po vyhlášení soutěže o nejlepšího tanečníka a tanečnici začaly děti podle Just Dance za zvuků písní Makarena a Foxík předvádět co nejpřesnější taneční figury.

Následovaly různé hudebně – pohybové soutěže: tanec s balonkem mezi čely, Židličkovaná a hry v družstvech. Po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna. Vyvrcholením karnevalového odpoledne bylo samozřejmě vyhlášení nejhezčích masek. První cenu získal veselý šašek, mezi ty nej… masky se zařadili Dešťový mráček, Lentilka, cikánka, Tablet, kapitán Demo, dýdžej. Odměny, sladkosti a nafukovací balonky čekaly i na ostatní masky.
Na závěr maškarního rejdění si všichni zatančili Ptačí tanec a Mašinku a příjemně unaveni a rozveseleni se rozloučili s příslibem dalšího karnevalu, tentokrát Halloweenského.