Ve čtvrtek 13. února se konalo školní kolo postupové soutěže  recitátorů,  ve kterém naši žáci a žákyně předvedli své umělecké výkony. Celkem se zúčastnilo devatenáct recitátorů z 2. stupně, jeden žák bohužel onemocněl.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili žáci a žákyně 6. a 7. ročníku, po nich pak přišli na řadu odvážlivci z 8. a 9. ročníku. Všichni byli výborně připraveni, výkony všech zúčastněných byly velmi vyrovnané.

Poté následovala pauza, kdy se porota radila, kdo se postaví na pomyslné stupně vítězů a bude naši školu reprezentovat v okresním kole v Tišnově, které proběhne 11. března. Během přestávky měli nelehký úkol i diváci, neboť svými hlasy rozhodli o divácké ceně. Tu získala s básní Josefa Kainara – Stříhali dohola malého chlapečka Natálka I. z 9. C.

Výsledky:

Kategorie mladších: 1. Nela R. 7. B
  2. Magdalena M. 7. B
  3. Vanessa Z. 6. A
     
Kategorie starších: 1. Natálie I. 9. C
  2. Veronika O. 8. A
  3. Terezie S. 9. B

Všem moc gratuluji a přeji hodně štěstí v dalším kole i v soutěži Známé slovo poezie, která proběhne již 28. února

Mgr. Lenka Moresová