V úterý 11. února se dvojice žáků naší školy – Adéla K. z 9. B a Martin H. ze 7. B, zúčastnili okresního kola v olympiádě v anglickém jazyce. Martin se v mladší kategorii (žáků 6. a 7. ročníků) umístil na 17. místě a Adélce se ve starší kategorii (8. a 9. ročníků) ve velmi silné konkurenci podařilo s velmi těsným bodovým rozdílem obsadit krásné 4. místo – o sedm setin bodu jí uniklo medailové umístění.
Na stupně vítězů se tentokrát sice neprobojovali, přesto odcházeli obohaceni o zajímavou zkušenost i o důležité zjištění, že před mnoha cizími lidmi dokáží hovořit, nemají problém rozumět a hlavně z toho všeho mají dobrý pocit. Ten máme i my, děkujeme oběma za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že jejich zápal pro cizí jazyk jim vydrží a přenesou ho na co nejvíce spolužáků.
A jak svoji účast hodnotí?
Ráno jsme jeli s paní učitelkou Sojkovou do Modřic na olympiádu. Naše vystoupení mělo dvě části – první část byla poslechová a druhá mluvení. Jako téma jsem si vybrala „Moje město“. Nebylo to nejhorší téma, ale nemohla jsem se o tom pořádně rozmluvit. Nepřišlo mi to extra těžké, ale nejlehčí to taky nebylo. Poslech byl pro mě jednodušší, protože jsme ho psali a nemuseli při něm mluvit. Se čtvrtým místem jsem spokojená.
Adéla
Před soutěží jsem byl nervózní, asi jako každý. Poslech jsem vyplnil bez problémů. Po poslechu jsme čekali, až nás vyvolají. Mezitím jsem se poznal se třemi kluky, se kterými jsme si hráli. Když mě zavolali, tak už nervozita stoupala. Při mluvení mi vadilo, že tam byli lidé, které jsem v životě neviděl. Jinak se mi tam líbilo a cesta byla v pohodě.
Martin