… a nastal čas adventní!

„Na svatého Ondřeje se někdy člověk ohřeje.“ Tato pranostika se určitě nenaplnila v pátek 30. listopadu při rozsvěcování vánočního stromu na náměstí v Ivančicích, protože se právě v tento den ozvalo zimní počasí.

Jak se již zřejmě stalo tradicí, celý tento akt byl pojat slavnostně. Na náměstí vzniklo vánoční tržiště, v jehož středu žáci všech ivančických škol a školek zpívali na pódiu koledy, recitovali básničky a hráli malé divadlo. Symbolicky si před 17. hodinou sv. Martin se Svatým Mikulášem za tónů fanfár předali hůl, která značí začátek adventu a blízkého nástupu jiného ročního období – zimy. Děti v kostýmech čertíků, andílků, Lucinek nebo Barborek prošly v průvodu městem  a přítomným zvěstovaly příchod blížících se Vánoc. Úderem 17. hodiny rozsvícením velkého vánočního stromu nastal  v Ivančicích čas adventní.

Po celé odpoledne žákům naší školy patřily tři stánky, na kterých jsme nabízeli zajímavé výrobky – adventní věnce, girlandy, zvonečky, hvězdičky, ozdoby, pletené šály, vánoční čaj, ponožkové maňásky a různé jiné drobné dárečky. Poučeni v úvodu zmíněnou pranostikou jsme nezapomněli ani na dětský vánoční punč, samozřejmě nealkoholický. A to, že se naše výrobky líbily a také chutnaly, dokazovaly spokojení nakupující.

Počasí bylo lehce zimní, sice nemrzlo, ale nohy a ruce nás zábly. Vnitřní uspokojení nad úspěšnou prezentací naší školy předčilo pocit chladu. A ani našim prodávajícím sedmákům nezamrzl úsměv na rtech. Jejich příjemné vystupování a komunikace s okolím byly dokonalé.

Přejeme krásný čas adventní!