26. 11. 2019 organizovala naše škola ve sportovní hale v Ivančicích okresní kolo házené starších žáků a žákyň. Za starší žáky se zúčastnilo celkem 6 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách.

Skupina A – ZŠ TGM Ivančice, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ V. Menšíka Ivančice
Skupina B – ZŠ a MŠ Dolní Kounice, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Kuřim Tyršova

Hochů házenkářů je v naší škole poměrně málo. Ještě 3 z důvodu nemoci nemohli nastoupit. Házenkáře doplnil všestranný fotbalista a ještě jeden nebojácný deváťák, který se nebál postavit do brány a který dokázal vychytat spoustu prudkých střel. Na střídání jsme bohužel měli také jen 1 hráče – fotbalisty. Téměř bez střídání, ale hlavně s velkým nadšením a snahou jsme vyhráli až na jeden všechny zápasy. Starší žáci obsadili ve skupině druhé místo a utkali se tak se ZŠ Kuřim Tyršova o místo třetí. Zápas vyhráli 14 : 9. Mohli jsme se tedy radovat z krásného třetího místa.
V kategorii dívek se na hale sešla čtyři družstva – ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Dolní Kounice a naše škola V. Menšíka v Ivančicích.

V této kategorii máme házenkářek hodně, ale většina jich je ještě v sedmé třídě. Dívky hráli jako vždy výborně a všechny zápasy s přehledem vyhrály. Obsadily krásné první místo. Protože jsou pouze 3 hráčky z devátých a osmých tříd, nemohou bohužel postoupit do krajského kola, protože tam je tato podmínka již nutná.

Děkuji všem hráčům a hráčkám za krásnou reprezentaci naší školy. Děkuji pomocníkům na časomíře za hladký průběh této soutěže.

Dana Kuczmanová

Děkuji za reprezentaci školy: Adélce B., Nikolce K., Klárce D., Adriance H., Emě K., Anetce K., Kristýnce D., Ester D., Viktorce S., Nele Z., Myi D., Martince S., Kristýnce H., Patrikovi N, Danovi Ř., Štěpánovi H., Lukáši B., Štěpánovi K., Martinovi H., Jakubovi N., Michalovi Ž. a Honzovi Š.

2. ZŠ VM Ivančice 16:6 x 9:24   25:30 2 2
3. ZŠ Újezd u Brna                                                                                 20:2 24:9 x   44:11 4 1