Třetí listopadový týden se školní družina proměnila v nekonečný vesmírný prostor, který ve svých raketoplánech zkoumaly čtyři soutěžní posádky – Kosmonauti, Venuše, Merkur a Jupiter.

Na malé astronauty čekalo nejedno dobrodružství a spousta soutěžních úkolů při zdolávání planet, jež objevovali.

Nejprve se děti seznámily prostřednictvím encyklopedií a vědomostního pořadu Paxi se základními poznatky o Zemi a Sluneční soustavě. Po startu raketoplánů, které poskládaly z barevných plastových víček, se nejprve zaposlouchaly do zvuků vesmíru. Po tomto nevšedním zážitku následovaly první úkoly – sběr paliva do raketoplánů, skládání puzzle – planet, odebírání vesmírného odpadu. Svůj důvtip prokázali soutěžící při vyplňování různých křížovek a bludišť, rychlost a mrštnost při zdolávání překážkové dráhy.

Cestou vesmírem k domovu se kosmonauti zastavili na Ufonské planetě, kterou společnou koláží představili ostatním skupinám.

A jak naše meziplanetární výprava dopadla?

Nejvyššího ohodnocení dosáhla posádka Venuše, za což obdržela kromě cen i malou sladkost. Ostatní družstva se umístila v těsném závěsu. I ta byla odměněna sladkostmi.

Malí obdivovatelé vesmíru získali během těchto několika dnů spoustu zajímavých informací o Zemi a Sluneční soustavě, které mohou ve vyšších ročnících uplatnit v různých hodinách i v běžném životě.