Ve čtvrtek 24. října vyjeli šesťáci za poznáním, první zastávkou byl Anthropos, muzeum pravěku, kde si v expozicích  „Morava lovců a sběračů„, „Nejstarší umění Evropy“ a „Příběh lidského rodu“  zopakovali nejstarší historii lidstva, vznik a vývoj člověka i počátky umění a kultury. Zajímavě sestavená expozice přiblížila nejen aktuální poznatky z výzkumů archeologie a antropologie, ale předvedla také interaktivní prezentace života paleolitických lovců a sběračů. Prohlédli jsme si oblíbenou rekonstrukci mamuta, který je nyní obklopen přirozeným přírodním prostředím a na závěr jsme se pustili do samostatného průzkumu muzea a vyplňování pracovních listů. Prohlídka pokračovala v expozici afrického umění, opravdu jsme byli Afrikou okouzleni.

Jak se nám v Anthroposu líbilo? Odpovídali žáci 6. B.

„Anthropos byl super. Moc se mi líbil mamut a jeho mládě. “ Amálka
„Překvapilo mě, jak je ten mamut veliký.“ Kája P.
„V Anthroposu se mi moc líbila panenka šamana, hlavy našich předků a hroby.  Jen nás tam bylo moc.“ Eliška
„Líbily se mi indiánské masky, dozvěděl jsem se, že lidé dříve nosili vodu v močovém měchýři zvířat.“  Patrik C.
„Moc se mi líbily malby na zdech, určitě tam ještě někdy pojedu.“ Lukáš
„V Anthroposu mě to bavilo, dozvěděla jsem se spoustu věcí.“ Tereza
„Bylo to moc zajímavé, naučné a hezké. A taky byla zajímavá výstava o Africe.“ Diana

 A pak už se jelo dál, další zastávkou bylo Planetárium Brno na Kraví hoře, kde jsme pomocí moderní projekční techniky cestovali sluneční soustavou. Zaletěli jsme si na Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém lidé dosud přistáli. Naše výprava pokračovala přes Mars k plynným obrům – Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu. Součástí naší cesty byla i komentovaná prohlídka hvězdné oblohy. S úžasem jsme pozorovali do detailů zpracované planety. Všichni jsme se shodli, že průzkum vesmíru byl pro nás fascinující.

Celou exkurzi korunovalo nádherné podzimní počasí, svítilo sluníčko a příroda zářila barvami, šesťáci byli poslušnými účastníky zájezdu, takže jsme si všichni výpravu za poznáním báječně užili.

zapsala Renata Blažková (text z planetária D. Kuczmanová)