Jako třetí z deváťáků naší školy jsme se vydali 25. září do Prahy. Průvodce nám po celou dobu dělal Tomáš Holý ze SVČ, který měl prohlídkové trasy i celou organizaci zájezdu výborně připravenou. Tímto mu děkuji.

Do hlavního města jsme přijeli před polednem, odložili jsme si zavazadla v ubytovně a vydali se po stopách nejznámějších památek a zajímavostí Prahy. První den byla na programu prohlídka Pražského hradu včetně výstavy o historii jeho výstavby. Zlatou uličkou, přes Hergetovu cihelnu a Náplavku jsme se dostali až na Karlův most. Oproti očekávání na něm nebylo až tak velké množství lidí, mohli jsme se se skupinou i zastavit a něco si o něm povědět. Prohlídka Staroměstského a Václavského náměstí byla ten den už poslední. Cestou zpět k ubytování jsme se ještě zastavili v obchodním centru Arkády, kde jsme si mohli dát něco dobrého k snědku nebo jen tak mrknout do nejrůznějších obchodů. Po asi 13 nachozených kilometrech jsme byli rádi, že jsme si sedli, případně lehli a povídali si, poslouchali hudbu nebo četli a hráli hry.

Druhý den jsme zahájili u Nuselského mostu a Kongresového centra. Potom jsme podnikli moc hezkou vycházku na Vyšehrad, Václavské náměstí a Petřín. Chvilku jsme se zastavili u Pražského Jezulátka, prošli Valdštejnské zahrady a potom už se některá děvčata těšila do nákupního centra Arkády. Zde měl v pozdním odpoledni proběhnout křest knihy. Jako kmotry vystoupily  Marta Kubišová, Olga Lounová a youtuberka Anna Šulc. Holky si pořídily společné fotky a ostatní alespoň nakoupili nějaké drobnosti pro sebe nebo svoje blízké.

Na třetí den pro nás Tomáš naplánoval projížďku lodí po řece Vltavě, která byla spojena i s návštěvou Muzea Karlova mostu. Celou návštěvu Prahy jsme zakončili prohlídkou Kampy, Sovových mlýnů a Lennonovy zdi.

Třídenní výlet se nám moc vydařil. Přálo nám počasí, vše proběhlo, jak mělo. Myslím si, že jsme si hlavní město společně užili.

„V Praze se nám moc líbilo a vyšlo i hezké počasí. Prošli jsme plno zajímavých a hezkých míst. Nejvíce se nám líbil Petřín, Karlův most, orloj a Vyšehrad.“      Agáta a Denisa

„Bylo to super. Všechno jsme viděli, dost toho zažili. S Tomášem byla sranda, dělá si ji všude a ze všeho. Největší zábava byla v zrcadlovém bludišti. Měli jsme hodně nabitý program. Moc jsme si to užila a doufám, že se zase takto sejdeme a více si užijeme, když už jsme v 9. třídě“.     Simča

„V Praze jsme navštívili plno památek. Nejlepší byly lodičky a rozchody v obchodním centru Arkády.“     Matyáš a Adéla

Jitka Tesáčková