Jako každoročně i letos jsme se, tentokrát v pondělí 16. září, vydali na adaptační pobyt, který se už tradičně konal na faře v Čučicích. Většina z nás zde nebyla poprvé, takže pobyt pro nás nebyl žádným překvapením a věděli jsme, co od něj můžeme čekat. A myslím, že pro nás ani tentokrát nic nebylo zklamáním.
Sraz jsme měli v 9.30 na autobusovém nádraží. Změnou pro nás bylo, že jsme kvůli objížďkové trase přes Oslavany jeli linkovým autobusem. Cesta proběhla hladce, následovalo ubytování a úvodními aktivitami začal zajímavý dvoudenní program plný her a zábavy. Počasí nám bylo (až na ranní chlad) na toto roční období příznivé a tak příjemné prostředí farní zahrady a budova fary byly ideálním místem pro naše hry a aktivity připravené Simonou a Nikolou ze SVČ Ivančice. Při všech činnostech se děti dovídaly spoustu informací o svých spolužácích i o sobě a nenásilně utužovaly vzájemné vztahy a učily se spolu komunikovat a naslouchat si. Zajímavý program a výborná strava způsobily, že se v úterý odpoledne nikomu domů ani moc nechtělo.        

Jana Kračmarová  

Adapťák jsem si velice užila. Hráli jsme různé hry, zkoušeli jsme si malovat ve dvojici. Říkali jsme si o právech, co můžeme a co ne.
Ela

Moc se mi tam líbilo. Hráli jsme zábavné hry, při kterých jsme se sbližovali. Obědy měli taky dobré. Adapťák jsem si užila.
Sofča

Nejlepší byla stezka odvahy, když jsme šli lesem. Sice jsem se dost bála, ale bylo to dobrý. Byl to asi nejlepší adapťák, co jsme měli.
Aneta

Moc se mi tam líbilo, poprvé za všechny adapťáky mě bavily všechny hry.
Pája

Líbilo se mi tam, protože se spolu bavili všichni a nikdo nikoho neodsuzoval. Byli jsme všichni se všemi.
Eliška

Bylo to super. Pracovali jsme ve skupině a snažili se být tým. Byly tam i aktivity na pantomimu a to mě hodně bavilo. Chtěla bych tam jet i příště.
Kristýnka V.