Ve čtvrtek 19. 9. 2019 žáci 6. A navštívili Městskou knihovnu v Ivančicích. Paní knihovnice všechny velice mile přivítala. Hned v úvodu seznámila žáky s prostorami knihovny, ale i s jejím základním fungováním. Pro mnohé to byla vůbec první návštěva této budovy, takže pro ně bylo mnoho informací nových.

Celá naše prohlídka nemohla začít nikde jinde než v dětském oddělení, kde dětem paní knihovnice vysvětlila, jakým způsobem jsou všechny knihy v této sekci řazeny a jak knihu vyhledat. Žáci si mohli prohlédnout knihy, vyzkoušet si jejich vyhledávání. Po celou dobu žáci odpovídali na nejrůznější dotazy paní knihovnice. To dětem pomohlo osvojit si základní pravidla knihovny.

Nemohlo chybět ani nahlédnutí do oddělení pro dospělé. Zde dětem paní knihovnice názorně předvedla, jak pracovat s online katalogem.  Děti se tak dozvěděly, jak zjistit, jestli se daná kniha v knihovně opravdu nachází, jak si ji zamluvit, jak si prodloužit výpůjční dobu a spoustu dalších užitečných informací. Společně také žáci zopakovali nejdůležitější pojmy, se kterými se mohou během svého půjčování knih setkat. Na závěr byl pro děti připravený kvíz, ve kterém si prověřily nově získané znalosti.

Děkujeme paní knihovnici za milý přístup a čas, který nám věnovala.