Ve středu 11. září vyrazilo 17 žáků z 9. B spolu s Tomášem Holým ze SVČ Ivančice do Prahy na vzdělávací program „Poznáváme Prahu.“ Hned po příjezdu do Prahy jsme se jeli ubytovat do Klubu Amfora na Pankráci. Poté vyrazili na toulky po Praze. Naší první zastávkou byly Královské zahrady a Pražský hrad. Velmi zajímavá byla výstava „Příběhy Pražského hradu.“ Navštívili jsme také katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha a známou Zlatou uličku. Cestou zpět se prošli po Karlově mostě a podívali na orloj na Staroměstském náměstí. Naše putování Prahou jsme 1. den zakončili na Václavském náměstí, odkud nás čekala cesta metrem zpět do ubytovny. Po cestě jsme se stavili na večeři v obchodním centru Arkády Pankrác.

Druhý den po snídani jsme si sbalili věci a vydali na Vyšehrad. Navštívili baziliku sv. Petra a Pavla a vyšehradský hřbitov, kde jsme viděli pomníky slavných (Jan Neruda, Mikuláš Aleš, Vlasta Burian, Karel Hynek Mácha). Po prohlídce jsme se vrátili zpět na Václavském náměstí, kde jsme se naobědvali.  Po obědě se vydali na Petřín. Z rozhledny byl krásný výlet do okolí. Všichni se také velmi nasmáli v Zrcadlovém bludišti.

V pátek ráno po snídani jsme se sbalili a vyrazili metrem na nádraží, kde jsme odložili baťohy a zamířili směrem ke Karlovu mostu – čekala nás projížďka loďkou po Vltavě. Byl to moc hezký zážitek projíždět se po řece a pozorovat okolí. Poté jsme šli do Muzea Karlova mostu, kde nám řekli spoustu zajímavostí o historii mostu a o Karlu IV. Následovala procházka po ostrově Kampa, kde jsou k vidění sochy tří mimin, které navrhoval David Černý. Cestou na Václavské náměstí jsme prošli kolem známé Lennonovy zdi

 Výlet se nám všem moc líbil, dozvěděli jsme se spoustu informací a poznali naše hlavní město!

Zde jsou postřehy žáků:

„V Praze jsem si to moc užila a doufám, že se tam někdy vrátím.“

(Nikča)

„Celý výlet se vydařil. Krásné chození po památkách se zajímavým výkladem.“

(Miloš)

„Nejvíce se mi líbila plavba lodí a pávi.“

(Áďa M.)

„Bylo to zajímavé, viděli jsme hodně krásných památek.“

(Terka S.)