Dnem, kdy svítí Světlušky, se v Ivančicích stala středa 11. září. Tehdy vyrazily do ulic dvojice žáků devátých ročníků ZŠ Vladimíra Menšíka, aby podpořily charitativní akci prodejem propagačních předmětů. Těmi tentokrát byly píšťalky, kartáčky na zuby, ponožky, náramky, tužky a další. Dobrovolníky jste mohli poznat podle žlutých a černých triček s motivem Světlušky.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Žáci se mezi lidmi setkali jak s kladnými, tak i zápornými reakcemi. Shodli se ale, že tato akce byla velmi prospěšná a rádi přispěli svou aktivitou dobré věci.

Velkou pochvalu si zaslouží Natálka B., Lucka S., Janča, Simča, Matěj, Dan M., Amy, Pája, Patrik N., Tomáš, Dan Ř., David, Natálka I., Kája, Lucka P., Iveta.

Poděkování patří nejen žákům, ale všem, kteří přispěli a pomohli!

Jitka Tesáčková