Škola v přírodě probíhala pro žáky 6. A a 6. B od úterý 18. 6 do pátku 21. 6. 2019. Cílem byly Koryčany, kde jsme strávili čtyři dny v Hipocentru. V přírodě, ve stájích, ve srubu, na hřištích, v jízdárně, v dílně u Freda, prostě všude se nám líbilo. Za všechny žáky, kteří pilně sepisovali článek, vyhrál „okrový“ pokoj, čtěte a bavte se.

„Náš pokoj byl útulný, ale pro nás sedm dívek tam bylo málo úložných prostorů. Bohužel jsme měli pokoj hned pod pokojem našich paní učitelek, které tak skrze otevřená okna slyšely každé naše slovo (to byla nevýhoda). Většina polévek nám nechutnala, ale druhá jídla a některé svačinky nám většinou chutnaly. Jednoho dne jsme mezi smetím v posteli na nepříliš čistém prostěradle našly cizí rozžvýkanou žvýkačku (jen jestli byla cizí – pozn. zapisovatelky). Velmi se nám líbily aktivity s Fredem. Vše kovbojské nás bavilo, např. lasování, práskání bičem, házení sekerou a také střelba lukem a šípem a foukání šipky na žlutý cíl. Prohlídka stájí byla bezvadná, jako odměny nám Fred dával vlastnoručně vyrobené kožené klíčenky. Ekologický program nás proti tomu moc nezaujal, zato večery na pískovišti byly úžasné. Postavili jsme společnými silami městečko Radkopolis. Všichni jsme se velmi pobavili, jenže pak jsme písek, který jsme měli všude, museli také vyklepávat a jít se pořádně osprchovat. Jelikož tam byla jen jedna sprcha pro dvacet dívek, byla to hotová čekárna. Uvítali bychom příště (příště se nekoná), abychom nebyli odděleni od zbytku třídy, kteří byli v jiném patře. Bylo nám po nich smutno.“

Zlatým hřebem pobytu byl ve čtvrtek večer maškarní karneval. Každý měl za úkol vytvořit si masku, která bude nej… Vyhráli „zelené“(podle názvu pokoje) s kovbojkou vedoucí divokého koně, na 2. místě byla Šalina Pawlovská, sestřenice Haliny a třetí byla delegace z Černobylu, která nám sehrála i malou scénku. Po maškarním reji následovaly hry a tanec a pak už se šlo do hajan, neboť v pátek jsme odjížděli domů.

Poslední společná fotka s Fredem a jedem. A odpověď? Hromadné a halasné NÉÉÉÉ.

Tak je jistě všem jasné, že se nám v této „škole“ líbilo a užili jsme si ji.

(na motivy zprávy z okrového pokoje zapsala R. Blažková)