Tak zněl název dalšího tematického týdne, který jsme v těchto dnech prožili ve školní družině. Počasí našim jarním procházkám přálo, a tak jsme v týdnu od 3. do 7. června postupně navštívili různé přírodní lokality – pole, louku, les i park.
Děti si jako vždy nejprve utvořily soutěžní skupinky. Bojovala proti sobě družstva Chřestýšů, Zajíců, Kytiček, Lesnílek a Jahod. Každý den jsme prozkoumávali jeden z ekosystémů naší přírody – pole, les, zahradu, louku, řeku. Nejprve jsme si o daném prostředí povídali, pátrali v encyklopediích a knihách o přírodě, a po té čekalo na soutěžící několik úkolů, které prověřily nejen jejich znalosti, ale také dovednost a fyzičku.
Cestou na Malovansko měly děti za úkol napsat názvy rostlin, které po cestě viděly. V parku Réna poznávali jehličnaté a listnaté stromy, kvetoucí rostliny. Na cestě kolem řeky Jihlavy pozorovali a poznávali mladí přírodovědci různé vodní živočichy. Na Oranžovém hřišti za školou také roste spousta zajímavých rostlin, jejichž názvy byly mnohdy oříškem i pro starší děti.
Mezi další aktivity, za které dostávaly družstva body v podobě kytičky – sluníčka, patřily různé doplňovačky, bludiště, puzzle, skládání zvířátek.
A komu se vedlo nejlépe?
Nejvíce přírodovědných znalostí předvedli malé Lesnílky. Odměnou jim i ostatním skupinkám nebyly jistě jen dárečky a sladkosti, ale i spousta nových poznatků, které mohou uplatnit v hodinách prvouky, přírodopisu či v běžném životě.
Toulání přírodou skončilo a my se těšíme na poslední letošní soutěžení – Barevný týden.