Od 22. do 24. května se v Lázních Kynžvart konalo celorepublikové finále v házené dívek s názvem Novinářský kalamář. Naše škola byla při tom.  V letošním se sešlo 9 vítězných týmů z krajských kol. ZŠ Most, Zlín, Plzeň, Praha, Velká Bystřice, Havlíčkův Brod, Ostrava, pořádající ZŠ Velká Hleďsebe a naše škola. Po rozlosování se bojovalo ve dvou skupinách. Naše děvčata skvěle bojovala už ve skupině. Porazila ZŠ Praha i ZŠ Ostrava. Se ZŠ Most jsme prohráli o 4 branky. Postoupili jsme tedy ze 2. místa do nejlepší čtyřky. Následoval zápas se ZŠ Zlín, která vyhrála druhou skupinu. Vítěz toho zápasu postupoval do bojů o první místo. Naše škola vyhrála v dramatickém zápase o 1 branku. Do bojů o první místo postoupila i ZŠ Most. Zápas naše škola prohrála opět o pouhé 4 branky.

Celkově jsme obsadili krásné 2. místo v republice. Získali jsme stříbrnou medaili a pohár.

Velký dík patří našim skvělým hráčkám ze 6.A, 6. B, 7. B a 8. B třídy: Nikolce K., Adélce B., Nelči Z., Anetce K., Emičce K., Adriance H., Kristýnce D., Esterce D., Myi D., Martince S., Kristýnce H. a také jejich obětavému a skvělému trenérovi Petru S.

Výsledky soutěže

https://www.hazena-kynzvart.cz/novinarsky-kalamar/