Seznámit se s obrázkovými příběhy trochu jinak.  Tuto příležitost jsme dostali při spolupráci s panem lektorem Vydrou. Poučil nás i pobavil a my jsme si na vlastní oči, uši, ruce a někteří i celí vyzkoušeli, jak se tvoří reálný komiks. Domýšleli jsme příběhy, hledali vtipnou pointu a kreslili a hráli krátké zápletky. Vše korunovaly rekvizity, kterými jsme mohli příhody lépe ztvárnit. Bylo to kreativní a současně vtipné jazykové vyučování. Chválíme šesťáky za aktivní přístup, skvělé příběhy a smysl pro humor, který spolu s hereckým nadšením prokázali. Touto čtenářskou dílnou jsme rozšířili své čtenářské dovednosti a zábavnou formou jsme rozvíjeli čtenářskou gramotnost, která je v dnešní době pro žáky a budoucí studenty důležitá.

Komiksový workshop se mi velice líbil. Líbilo se mi dotváření scének a následné čtení nebo hraní.

Lucka T.

Workshop byl super a to hlavně díky tomu pánovi, protože měl velký smysl pro humor. Vtipné byly i některé domyšlené příběhy mých spolužáků. Moc se mi to líbilo a jsem rád, že jsem tam byl.

Pavel

Bylo to super, učili jsme se o komiksech, jak se říká těm bublinám a okénkům. Také jsme dodělávali a dokreslovali. Některé komiksy jsme i hráli, jako třeba scénku s bazénem. Bylo to velice zábavné a poučné.

Eliška B.

Ten pán nám říkal, jaké typy komiksů jsou a jak se komiks dělá. Potom jsme dostali papíry a psali jsme komiks. Bylo to zábavné.

Kristýnka Z.

Program se mi líbil. Pan Vydra nás učil, jak psát komiksy. Bavilo mě to.

Sofie