Ve středu 15. května se opět po roce ve všech našich větších městech objevily žluté květy měsíčku lékařského, který je už dvacet tři let symbolem prevence rakoviny. Svými dvaceti korunami do pokladny jsme mohli přispět na výzkum a léčbu této nemoci. Prodejem symbolického kvítku se za uplynulých 23 let shromáždilo a následně rozdělilo přes 310 milionů korun. Sbírka je největší preventivní akcí v České republice, která seznamuje s možnostmi nádorové prevence.

Naše životy ohrožují mimo jiné přejídání, nedostatek pohybu a zvláště kouření. Od doby, kdy se cigarety začaly masově vyrábět (r. 1880), zahubily víc lidí než obě světové války. Letošní kampaň byla zaměřena na karcinom plic. Ročně onemocní rakovinou plic 7000 lidí, 5000 zemře. Přitom 80-90 % pacientů s tímto onemocněním jsou kuřáci! Letos se už tradičně zapojila i naše škola. Žáci devátého ročníku celé chladné středeční dopoledne nabízeli kolemjdoucím květ spolu s letáčkem a informací o letošním zaměření sbírky. Celkem se jim podařilo vybrat úctyhodnou částku 19 209 Kč.

Velké poděkování patří především Verči, Kačce, Elišce, Báře, Jasmínce, Hance Sabči, Mirkovi, Šimonovi, Pavlovi, Tadeášovi a Vaškovi.

Díky, podpořili jste dobrou věc!