Již tradičně je v novém školním roce první  sportovní akcí pořádanou Asociací školních sportovních klubů fotbalový turnaj základních škol. Ve středu 22. září  2010 se na ivančickém fotbalovém stadionu sešla 4 družstva z okolních základních škol – ZŠ TGM Ivančice, ZŠ Oslavany, ZŠ Dolní Kounice a naše ZŠ V. Menšíka. Hrálo se podle platných fotbalových pravidel, 2 x 15 min., každý s každým.

Naše družstvo složené z fotbalistů i nefotbalistů moc nadějí na úspěch a postup do okresního finále nemělo. Ale ve sportu také platí „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“  Důležité je mít radost z pohybu a nevzdávat se!  Po prvním zápase a také první porážce se ZŠ Oslavany 0:5 nám moc do smíchu nebylo. Ale ještě nás čekali další soupeři . I když se nám v dalších zápasech podařilo vstřelit i góly (ne vždy  totiž do soupeřovy branky), zvítězit se nám nepodařilo.

Nevadí! Snad budeme bodovat příště. . .  Přesto si všichni hráči našeho týmu zaslouží pochvalu – nevzdali to a bojovali až do konce! Děkuji za reprezentaci školy Viktoru Bližňákovi, Honzovi Haladovi, Danu Krystýnkovi, Laďovi Dočkalovi, Honzovi Studničkovi, Jirkovi Drápalovi, Lubošovi Bárdymu, Pavlu Vlčkovi, Lukášovi Mikuláškovi, Pavlu Brudíkovi, Jakubu Tumpachovi, Honzovi Dvořáčkovi, Martinu Baťkovi, Marku Baťkovi, Honzovi Vorlovi a Davidu Binderovi!

Mgr. Zdeňka Adamová