V pondělí 8. 4. se naše ZŠ V. Menšíka zúčastnila krajského kola Novinářského kalamáře, které se konalo ve sportovní hale v Brně – Bohunicích. Soutěž byla organizována pro ročníky 2007 až 2005. Celkem se sešlo pět chlapeckých družstev. Přijela ZŠ Újezd, ZŠ Kuřim, ZŠ Horní – Brno, ZŠ Dolní Kounice a naše ZŠ V. Menšíka. Hoši to v soutěži neměli lehké, ale podařilo se jim se ZŠ Dolní Kounice remizovat a se ZŠ Horní Brno vyhrát 17:13. V soutěži obsadili krásné třetí místo.
V kategorii dívek se sešla ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Kuřim, ZŠ Strážnice a naše škola. Dívky prošly celou soutěží bez jediného zaváhání a všechny zápasy vyhrály. Postoupily tak do republikového finále, které se bude konat 22. až 24. května.
Blahopřeji všem zúčastněným za krásná umístění v krajském kole házenkářské soutěže a všem také děkuji za krásnou reprezentaci školy.
Děkuji skvělým házenkářkám Nikči, Adriance, Emě, Anetce, Kristýnkám, Esterce, Viktorce, Nele, Myi, Martince a borcům házenkářům Patriku, Štěpánu, Luďku, Denisovi, Martinu, Honzovi a dvěma Štěpánům.
Také děkuji i trenérovi panu Svobodovi za pomoc v soutěži a za přípravu skvělých hráček.