V úterý 2. dubna vyrazila 2 čtyřčlenná družstva do ZOO Brno na soutěž Den ptactva. Hned po příchodu do zoologické zahrady byly ve správní budově všechny týmy seznámeny s průběhem soutěže. Každý tým dostal mapku se seznamem stanovišť a pracovní list, do kterého soutěžící zaznamenávali svoje odpovědi. A poté v pětiminutových intervalech vyrážely jednotlivé skupinky do soutěže. Prvním úkolem bylo poznávání ptáků podle peří
a hlasů. Dalších 18 úkolů bylo již rozvěšeno na cedulkách po celé zoologické zahradě.

Soutěžní otázky byly velmi různorodé, týkaly se jak poznávání ptáků podle obrázků, stop, jejich hnízd, tak i obecných znalostí z ptačí říše. Během cesty po ZOO jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, jako třeba to, že ptákem roku 2019 je hrdlička divoká nebo to, že největším naším pěvcem je krkavec.

Zhruba za hodinu se všechny týmy vrátily z cesty po zoologické zahradě zpět do správní budovy, odevzdaly odpovědní archy a čekalo se na vyhlášení výsledků.

A jak to celé dopadlo? Naše družstvo, ve složení Terka S. (8. B), Ondra A. (8. B), Adam E.
(8. C) a Václav R. (9. A), z celkového počtu 15 týmů (v konkurenci gymnázií a základních škol), obsadilo 1. místo – GRATULUJI !!!

Poděkování však patří všem soutěžícím a už teď se těšíme na příští ročník soutěže!

Mgr. Pavel Švehlík

Zde jsou postřehy žáků:

„Bylo to zábavné a naučné.“  (Adam E.)

„Nejvíce mě bavily otázky na poznávání ptáků, peří a trusu.“ (Ondra A.)

„Byl to nejlepší výlet roku.“ (Jarda H.)