Druhý březnový týden se naše školní družina proměnila v nekonečný vesmírný prostor, který ve svých raketoplánech prozkoumávalo pět soutěžících posádek: Planeťáci, Kosmonauti, Pozemšťané, Komety a Vesmírňáci. Na malé kosmonauty čekalo nejedno dobrodružství a spousta úkolů, které museli během cesty splnit. Putování vesmírem začalo návštěvou knihovny, kde si děti zapůjčily encyklopedie a knihy o vesmíru, z nichž čerpaly různé informace. Další zajímavosti se dozvěděly z interaktivní prezentace, kde zhlédly autentické záběry startů raketoplánů, ukázky řídícího střediska, snímky povrchů Měsíce a poslechly si, jak znějí planety naší sluneční soustavy.

Posádky a jejich velitelé byli teoreticky připraveni a start do vesmíru mohl začít. Nejprve si malí kosmonauti namalovali a vybarvili papírové rakety. Po startu se střetli s rojem komet, které si vyrobili z látek a krepového papíru. Přesnou mušku a prostorovou orientaci si procvičili při běhání kolem kůlu a hodu na cíl, rychlost při sběru vesmírného odpadu v pytlích. Mezi další úkoly patřilo skládání a kresba vesmírných papírových puzzle, kašírování a malba planet, luštění zpráv v Morseovce nebo hledání cesty v bludištích.

Vyvrcholením vesmírného týdne bylo vyhlášení nejlepší posádky, která získala v bodování nejvíce papírových raket. Nejšikovnějšími se staly Komety, které však ostatním unikly jen o pár bodů. Na závěr jsme shlédli filmové dobrodružství „Cesta na Měsíc“, při kterém jsme se všichni, stejně jako po celý týden, pobavili.