V úterý 19. února se konalo školní kolo postupové soutěže  recitátorů,  ve kterém naši žáci a žákyně předvedli své umělecké výkony. Celkem se zúčastnilo šestnáct recitátorů z 2. stupně, tři žáci bohužel onemocněli.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili žáci a žákyně 6. a 7. ročníku, po nich pak přišli na řadu odvážlivci z 8. a 9. ročníku. Všichni byli velmi dobře připraveni, výkony všech zúčastněných byly velmi vyrovnané.

Poté následovala pauza, kdy se porota radila, kdo se postaví na pomyslné stupně vítězů a bude naši školu reprezentovat v okresním kole v kině Réna, které proběhne 19. března. Během přestávky měli nelehký úkol i diváci, neboť svými hlasy rozhodli o divácké ceně. Tu získal se svou veselou básničkou Když byl Pepa ještě malý od Jaromíra Nohavici – Radek Horský z 6. B.

Výsledky:

Kategorie mladších: 1. Eliška H. 6. A
  2. Denis D. 7. A
  3. Radek H. 6. B
     
Kategorie starších: 1. Ondřej A. 8. B
  2. Václav R. 9. A
  3. Klára D. 8. B

Všem moc gratuluji a přeji hodně štěstí v dalším kole i v soutěži Známé slovo poezie, která proběhne již 1. března.

Mgr. Lenka Moresová