Že je adventní čas časem svátečním, časem klidu a těšení se, se přesvědčili všichni ti, kteří 13. a 14. prosince 2018 navštívili tradiční Vánoční jarmark v ZŠ V. Menšíka. Letošní název se nesl v duchu známé české koledy – Radujme se, veselme se. Po oba dva dny se radovali všichni, kteří zavítali do jarmarkového veselí, kde vládla pravá, vánoční atmosféra. Mísily se zde vůně perníčků, dětského punče, vánočního cukroví s vůní jehličí, levandule a včelího vosku. Výrobky, které byly určené k prodeji, vykouzlily na tvářích přítomných blažené úsměvy.

 V předvánočním čase jsme chtěli na chvilku zapomenout na starosti všedního dne, shon, úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou o radosti, klidu, pohodě a úsměvu. Vánoční jarmark, který každoročně v tomto adventním čase pořádáme, se nesl ve stejném duchu. Všichni návštěvníci si odnesli kousek od každého. Radost a úsměv na tváři rozdávali naši nejmenší školáčci vánočními básničkami a koledami a potěšili nejenom maminky, tatínky, babičky a dědečky, ale jistě udělali radost i kamarádům z mateřských školek a okolních škol, které jsme rádi na jarmarku uvítali. Pro dětské návštěvníky z ivančických mateřských školek a okolních základních škol byla po oba dny dopoledne připravena tvořivá dílna, kde si školáčci mohli sami nazdobit perníček a pustit ořechovou lodičku.

Dřevění andílci a kočky, keramické figurky, ponožkoví plyšáci, myšky a šitá zvířátka se usmívali tak kouzelně, že netrvalo dlouho a každý si našel svého majitele. Také dřevěná srdíčka, korálkové výrobky, ozdoby na stromeček, svícny, věnce, stromečky, kuchyňské chňapky, přívěsky na klíče, voňavá mýdla, výrobky ze včelího vosku, klíčenky, přáníčka a spousta jiných drobností určitě udělaly radost a snad přinesou i štěstí.

Jarmark se vydařil. Velké díky patří nejen žákům, ale i rodičům, kteří nám pomáhali vytvářet výrobky v tvořivých dílnách během podzimních měsíců.

Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme, a i všem ostatním přejeme, aby se radovali a veselili nejen o Vánocích, ale po celý rok 2019.