Volba oboru studia je pro každého člověka jedno z nejtěžších životních rozhodnutí. Jsou lidé, kteří mají svůj život pevně naplánovaný už od dětských let. Mnozí osmáci a deváťáci si však nejsou ještě jisti. Naše škola se snaží dětem poskytnout maximum informací a pomoci. Jednou z hlavních akcí, která má pomoci žákům s volbou vhodného oboru studia, je burza středních škol a odborných učilišť s názvem AMOS. Letošní ročník, který se konal ve čtvrtek 25. října, je již 11. v pořadí a stal se tak tradiční akcí v rámci mikroregionu. Burzu nepořádáme jen pro naše žáky, vypravujeme autobusy i pro školy z Moravského Krumlova a Zbýšova. Letošní návštěvnost přesahovala 200 diváků. Prezentující střední školy představily desítky studijních a učebních oborů. Žákům se představili zástupci nejen místních středních škol – Gymnázia J. Blahoslava v Ivančicích a SŠ dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, ale i dalších středních škol z Brněnska a z Třebíče. K vidění byli moravskokrumlovští umělečtí kováři přímo v akci, nabídky studia odborných předmětů a oborů různého zaměření, ale hlavně jsme touto akcí zajistili vycházejícím žákům a jejich rodičům nejaktuálnější informace o studiu, dnech otevřených dveří, o přijímacím řízení a možnostech dalšího uplatnění. Zastoupeny byly školy s různým zaměřením – gymnázia, informatika a výpočetní technika, služby, lékařství, potravinářství, obchod, stavebnictví, elektrotechnika, strojírenství, zahradnictví i chemie. Celkem prezentovalo 60 zástupců z 21 škol.

Věříme, že touto akcí pomáháme všem vycházejícím žákům a jejich rodičům v důležitém rozhodnutí, které se týká jejich profesní budoucnosti. Přejeme šťastný výběr a následnou spokojenost s volbou střední školy!

  Mgr. Pavel Procházka