Podzim nás letos překvapil krásným babím létem. Proto trávíme většinu času v přírodě a užíváme si posledních teplých slunečných dní.  Letošní první tematický týden jsme proto věnovali životu v lese. Děti, rozdělené do skupin Veverky, Zajíci, Divoká zvířata, Ježečci  a Liščata, se nejprve pomocí encyklopedie a informací z internetu dozvěděly spoustu zajímavých informací o lesních zvířátkách, stromech lidech, kteří o les pečují a proč je důležité les chránit.

Tyto vědomosti pak aplikovaly v praxi, kdy v parku na Réna sbíraly a určovaly listy a plody stromů a keřů, pojmenovávaly rostliny. Z nasbíraných kaštanů, listů a kartonu vyráběly všechny soutěžní skupiny liščí rodinky, kterými jsme si vyzdobili družinu. V průběhu celého týdne se snažili soutěžící získat co nejvíce bodů i v dalších aktivitách – sběru papírových ptáčků, hřibů, vědomostním kvízu a malbě lesa s koláží papírových zvířátek.

Po sečtení všech výsledků jednoznačně zvítězila skupinka Veverek a obdržela kromě sladkostí plyšová zvířátka jako milou vzpomínku na zajímavě strávený týden.