Ve středu 16. května se opět po roce ve všech našich větších městech objevily žluté květy měsíčku lékařského, který je už dvacátým rokem let symbolem prevence rakoviny. Svými dvaceti korunami do pokladny jsme mohli přispět na výzkum a léčbu této nemoci.
Sbírka je největší preventivní akcí v České republice, která seznamuje s možnostmi nádorové prevence. Včasným vyšetřením se dá v mnohých případech nemoc úspěšně léčit. Dvojnásob to platí u rakoviny tlustého střeva a konečníku, na kterou je letošní kampaň zaměřena. Touto nemocí u nás podle statistik trpí každý dvacátý člověk. Každý rok onemocní 8000 tisíc lidí a téměř polovina – 4000 na ni ročně zemře, částečně proto, že podcenili účinnou prevenci. Pokud se onemocnění zachytí v prvním stádiu, je naděje na vyléčení téměř stoprocentní.
I letos se už tradičně do kampaně zapojila naše škola. Žáci 9, A a 9. B společně celé středeční dopoledne nabízeli na všech hlavních ulicích Ivančic kolemjdoucím květ spolu s letáčkem a informací o letošním zaměření sbírky. Celkem se jim podařilo od našich spoluobčanů vybrat úctyhodnou částku 17 013,- Kč.

Podle hodnocení našich prodejců byli lidé v ulicích Ivančic velmi vstřícní, někteří za nimi dokonce sami chodili nebo si je zastavovali, aby mohli přispět. Je vidět, že obyvatelé našeho města jsou ochotní pomoci, když je to potřeba.