V úterý 10. dubna se ve sportovní hale v Ivančicích konalo okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Naši školu reprezentovala dvě družstva, jedno dívčí a jedno smíšené. Děvčata hrála pouze jediný zápas se soupeřkami ze ZŠ Neslovice a díky výhře postoupila do okresního kola, které se koná příští týden v Pohořelicích. Sedm smíšených družstev bylo rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Následně hráli potom vítězové skupin s těmi na druhém místě. Tímto způsobem vzešli finalisté a družstva, která se poprala o 3. místo. Naši žáci si vedli výborně, vítězství ve skupině povýšili ještě na postup do celkového finále, v něm už ale podlehli soupeřům ze ZŠ Neslovice a získali tak krásné 2. místo. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a také za atmosféru, kterou dokázali díky svému fandění vytvořit. Držme palce děvčatům, která  18. dubna poměří síly s vítěznými družstvy ostatních okrsků.

Jitka Tesáčková