Ve čtvrtek 1. března se v hale konalo okrskové kolo minipřehazované. Je to hra s upravenými pravidly minivolejbalu, kdy na zmenšeném hřišti hrají najednou čtyři týmy o třech hráčích. Soutěž je určena pro žáky 4. a 5. tříd. Naše škola měla v zastoupení dvě družstva dívek a dvě družstva chlapců. Zúčastnila se i ZŠ TGM, ZŠ Němčice, ZŠ Neslovice, ZŠ Oslavany a ZŠ Bratčice. Celkem se do hry zapojilo 8 chlapeckých a 8 dívčích družstev. Ta byla rozdělena do dvakrát dvou skupin po čtyřech. Následně se hrálo ve skupině systémem každý s každým. Ti, kteří se umístili na prvních dvou místech, sehráli semifinálový zápas se soupeřem z druhé skupiny. Kdo vyhrál, postoupil do finále a hrál o 1. místo. Poražení bojovali o místo třetí. I o ostatní místa byly sehrány ještě další zápasy. A jak to všechno dopadlo? Našim děvčatům i jednomu chlapeckému týmu se podařilo vyhrát skupinu a dívkám dokonce i semifinálové zápasy. A tak se obě naše družstva střetla ve finále. Děvčata bojovala a rvala se o každý míč. Vítězem celého turnaje se nakonec stalo družstvo ve složení: Ema Kamencová, Eliška Hovorková, Ester Dohnalová a Anetka Klímová. I hráčky na druhém místě si zaslouží velkou pochvalu. Byly to Marťa Svobodová, My Do Tra, Áďa Tesáčková a Verča Treuová.  Ani hoši se však nenechali zahanbit. Vítězství v semifinále jim uteklo jen o vlásek, ale výsledek v boji o třetí místo s TGM si už pohlídali. Družstvo hrálo ve složení: Martin Homolka, Luděk Vyhnálek a Štěpán Korvas. V našem druhém chlapeckém družstvu hráli i čtvrťáci, kteří teprve sbírali zkušenosti. I oni se snažili ze všech sil a nakonec skončili sedmí. Hráli Radek Horský, Mirek Hájek, Štěpán Károly a Andreas Sanframondi.

Vítězné družstvo děvčat pojede ve čtvrtek 8. března do Pohořelic, reprezentovat školu v okresním kole. Držme jim palce!!

Na závěr bych chtěla poděkovat děvčatům z 9. A a 8. B, která všechna utkání bez chybičky rozhodovala a zasloužila se tak o hladký průběh celého turnaje.

Jitka Tesáčková

Konečné pořadí

Chlapci: Dívky:
1. ZŠ Němčice A
2. ZŠ Oslavany
3. ZŠ Vl. Menšíka A
1. ZŠ Vl. Menšíka A
2. ZŠ Vl.  Menšíka B
3. ZŠ Němčice  A

 

……..následovala další družstva