Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve školní družině, jsme se předposlední únorový týden začali připravovat na maškarní karneval. Nejprve jsme vyzdobili prostory družiny barevnými girlandami a maskami, které jsme po celý týden vyráběli, a když si děti v pátek 23. února přinesly převleky a masky, karnevalový rej mohl začít.

Při úvodní promenádě se představily různé pohádkové a nadpřirozené bytosti i zvířátka, Spiderman s Transformers, čarodějnice, kuchař, Spongebob, Pipi punčocha, roztleskávačka, topič, Ninja, jednorožec,  pirát a spousta dalších krásných masek.

Po vyhlášení soutěže o nejlepšího tanečníka a tanečnici začali všichni v rytmu Gangham style a Gentleman předvádět nejroztodivnější kreace.

Po tanečních výkonech byly pro děti připraveny různé hudebně – pohybové soutěže: tanec s balonkem mezi čely, tanec podle vylosované kartičky s označením části těla, pojídání piškotů  na čas, hry v družstvech. Po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna.

Vyvrcholením karnevalového odpoledne bylo samozřejmě vyhlášení nejhezčích masek. První místa obsadili Spongebob – Marek Tesáček, roztleskávačka – Filip Heřman, topič – Vojta Procházka a pasta na zuby – Nela Rausová. Odměny však čekaly i na ostatní masky.

Poslední tanec dotančily děti v rytmu písně „Žijeme len raz“ a tak nezbývá než se těšit na masopust opět za rok.


Vychovatelky ŠD