15. února se konalo školní kolo postupové soutěže  recitátorů,  ve kterém naši žáci a žákyně předvedli své umělecké výkony. Konkurence byla veliká,  zúčastnilo se 19 recitátorů z 2. stupně.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. V první části soutěžili žáci a žákyně 6. a 7. ročníku, po nich pak přišly na řadu žáci žákyně z 8. a 9. ročníku. Všichni byli velmi dobře připraveni, výkony všech zúčastněných byly velmi vyrovnané.

Poté následovala pauza, kdy se porota radila, kdo se postaví na pomyslné stupně vítězů a bude naši školu reprezentovat v okresním kole v kině Réna, které proběhne 14. března. Během přestávky měli nelehký úkol i diváci, neboť svými hlasy rozhodly o divácké ceně.

 

Výsledky:

Kategorie mladších: 1. Ondřej Adam 7. B
2. Karolína Vyskočilová 6. B
3. Denis Dokoupil 6. A
Kategorie starších: 1. Václav Růžička 8. A
2. Julie Rajsiglová 9. A
3. Tomáš Jeřábek 8. B

Cenu poroty získali Štěpán Novotný a Klára Doležalová