V posledním lednovém týdnu se v naší školní družině uskutečnil další ročník Zimní olympiády. Jelikož letošní zima příliš možností zimním sportům nedává, proběhly všechny soutěžní disciplíny v prostorách družiny. Během týdne si děti vyrobily papírovou koláž pod názvem „Já olympionik“ a vybarvovaly olympijské kruhy a oheň.

Sportovci a sportovkyně z I. oddělení  měli za úkol zdolat pět sportů

rychlobruslení – klouzání se po koberci na dřevěných deskách
biatlon – zdolání překážkové dráhy, střelba na terč
curling – metání plastových víček na cíl
hokej – střelba na branku
skok do dálky – skok s rozběhem do sedacích pytlů

Malí olympionici nasadili do sportovního zápolení všechny své síly a schopnosti, a tak byly časy i přidělené body z jednotlivých disciplín velmi těsné.

A komu se podařilo překonat zdatné kamarády a zvítězit?
V curlingu se na 1. místě umístila Petruška Nováková, biatlon ovládla Terezka Procházková, přesnou hokejovou střelu  předvedli Ivetka Mrkvičková se Šimonem Malochem. Ve skoku do dálky zabojovala Magdalenka Tesařová a v rychlobruslení zvítězila Terezka Pipalová.

Děti z II. oddělení  ŠD si vyzkoušely známé i méně známe sportovní disciplíny zimních olympijských her. Zábavnou formou  si užily populární biatlon, krasobruslení jednotlivců i dvojic i méně známý curling. Nejkrásnějším zážitkem ale bylo přenášení olympijského ohně, který ve formě prskavek nosily jako hrdí sportovci. Kromě soutěžení si vyráběly papírové brusle a olympijské medaile, vyprávěly si o symbolice a významu olympijských kruhů, které ztvárnily pomocí otisků dlaní. Nejlepším olympionikem se stal v tomto oddělení Matěj Trumha.

Pro děti z III. oddělení byly připraveny tyto disciplíny:

biatlon – střelba na terč
běh na lyžích – chůze po stopách
krasobruslení – tanec

Zlatou olympioničkou se stala Terezka Coufalová, druhé místo obsadili Honzík Šedrla a Adélka Nováková, třetí skončila Adélka Markusová.

Sláva vítězům, čest poraženým. Jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pobavit se!“