Stalo se již pravidlem, že před Vánoci žáci bilancují svoji angličtinu při divadelním představení v sále Buranteatru na Kounicově ulici v Brně, které je celé v mluvené anglicky. Tentokrát pro nás studenti brněnského gymnázia připravili hru The Witches - Čarodějnice na motivy stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Bláznivá komedie pojednávala o sjezdu čarodějnic v luxusním hotelu, jejichž cílem je postupně proměnit muže celého světa v myši. Všechny nástrahy nakonec překoná láska.
Ačkoliv cesta vlakem nebyla ideální a byla pěkná zima, rychlým výšlapem k divadlu jsme se krásně zahřáli a ještě jsme se stihli pokochat krásami vánočních trhů. Prostředí divadla i samotné představení bylo velmi osobité a pro mnohé to byl nevšední zážitek. Představitelé rolí velmi pečlivě a srozumitelně vyslovovali a bylo jim dobře rozumět.
Při zpáteční cestě jsme se zastavili na náměstí Svobody, kde si někteří dokoupili poslední vánoční dárečky a všichni jsme se mohli pokochat krásou a sváteční atmosférou vánočních trhů nebo si dopřát něco dobrého na zahřátí.