V úterý 5. prosince se svatý Mikuláš vydává mezi děti, aby je buď pochválil, nebo pokáral za jejich zlobení. Na pomoc si bere anděly, kteří mu pomáhají rozdávat balíčky sladkostí mezi hodné děti, a čerty, kteří ty neukázněné trestají. Nejinak tomu bylo i na naší škole. To žáci 9. tříd, přestrojení za majestátního Mikuláše, něžné anděly a hrůzostrašné čerty a čertice, svým mladším spolužákům přinesli mikulášskou nadílku.
Naši „svatí“ navštívili 1. i 2. stupeň. Někteří nejmladší žáci byli trošku vyděšení, ale když Mikuláš přečetl jejich jméno, většina dětí si šla s odvahou pro pochvalu. Oproti tomu ti zlobiví, ti se nebáli ani těch nejděsivějších pekelníků. Velcí hříšníci z prvního i druhého stupně byli v pytli odnášeni do pekelnických doupat. A to se jim samozřejmě líbilo nejvíc. Některé děti, aby své hříchy odčinily, si připravily říkanku nebo písničku. Těch ale moc nebylo. Raději zvolily kliky či dřepy. Mikulášská nadílka dobře skončila, všechny děti nám zůstaly, nikdo neskončil v pekle. Rolí Mikuláše, andělů i pekelníků se skvěle zhostili žáci z obou 9. tříd, za což jim náleží velká pochvala.

A za deváťáky několik postřehů:

Mikuláš byl Vítek, který své mluvení měl krásně vymyšlené. Líbily se mi všechny kostýmy, hlavně Vítkův, Viktorův, Julčin a Ádin. Těšila jsem se na Mikuláše celých 9 let a taky jsem si to parádně užila.

Natálka Hovorková, 9. B

Byli jsme překvapení, jak dobře nám šla spolupráce s 9. B. Moc se nám ale nelíbilo, jak se chovaly některé děti, neměly z nás žádný respekt. Jinak jsme se všichni hezky bavili.

Julča Rajsiglová a Adélka Klapalová, 9. A

Bylo to prostě nejlepší, ráda bych si to ještě zopakovala, ale teď, jak už jsme deváťáci, to strašně rychle utíká. Ještě včera jsme byli v 1. třídě a teď už jsme dělali čerty!

Nikča Krydlová, 9. B

Na prvním stupni se ve mně trochu probudil mateřský pud. Asi nejhezčí zážitek byl, když se malá holčička tak bála, že se mně chytla a nepustila, dokud čerti neodešli. Myslím, že jako kolektiv, jsme si akci užili.

 Eliška Chaloupková, 9. A