Stalo se již tradicí ukončit školní rok strávený ve školní družině Barevným týdnem. Nejinak tomu bylo i letos. Pro soutěžící děti byly připraveny různé pohybové a dovednostní soutěže.

Od 19. do 23. června se každý den soutěžilo a bodovalo s těmito vylosovanými barvami:
Pondělí – žlutá
Úterý – oranžová
Středa – modrá
Čtvrtek – fialová
Pátek – zelená

První den přinesl zářivou žlutou barvu, která nám připomněla v těchto horkých dnech sílu Slunce. Úkolem žluťásků bylo posbírat co nejvíce žlutých geometrických tvarů na čas.

Úterek nás taky moc neochladil – družina se zahalila do oranžového západu slunce. Abychom se moc nevyčerpali, postříkali jsme se vodou z nafukovacích balonků, skládali co nejvyšší komín z oranžových kostek a navlékali oranžové korálky.

Středa nás ochladila příjemnou modrou. A tak jsme se prošli k řece na Rénu, kde jsme si užívali přírody a zahráli si vybíjenou – vracečku.

Fialový den – tak se jevil čtvrtek, který přinesl nejrůznější odstíny této barvičky. Soutěžící přemýšleli nad názvy fialových a modrých květin, ovoce a zeleniny.

Poslední den Barevného týdne v nás umocnil těšení se na prázdniny – zelená barva nás provází toulkami přírodou, kde prožíváme ta nejrůznější prázdninová dobrodružství. Tentokrát čekal na děti úkol, který prověřil jejich smysl pro rovnováhu – výdrž na zeleném gymnastickém míči.

Týden s barvičkami skončil, sečetly se všechny body a my jsme se dozvěděli vítěze jednotlivých oddělení.

Nejbarevnějším a nejšikovnějším vítězem I. oddělení se stala Klárka Knotková, 2. místo si vybojovala Zuzka Šachrová a na 3. místě se umístila Adrianka Blažková.

V II. oddělení ovládli místa vítězů chlapci – Tom Samek, Matěj Trumpha a Vašek Vildomec. A v III. oddělení vyhrála opět děvčata – Nelča Rausová, Eliška Hovorková a Anička Bajerová.

Školní rok končí a my se už těšíme nejen na prázdniny, ale také na to, jaké barvičky si vylosujeme příště

Děti a vychovatelky ŠD