Ve čtvrtek 15. června se žáci vydali do Brna na divadelní představení Čert a Káča. Většina zúčastněných navštívila operu poprvé. Mnozí seděli se zatajeným dechem a hleděli upřeně na hlediště. Z našich míst byl krásný výhled i na celý orchestr.  Tuto operu napsal libretista Adolf Wenig na motivy lidové pohádky Boženy Němcové a překrásnou hudbu složil Antonín Dvořák. Příběh je o chytrém ovčáku Jirkovi, drzém vesnickém děvčeti Káče a oklamaném čertu Marbuelovi.

Celá opera je rozdělena do tří dějství. V prvním se seznámíme s hlavními hrdiny a celá scéna končí odnesením Káče do pekla. V prostřední části Marbuel hořce lituje, že Káču do pekla odnesl. A nejen on, všichni čerti „tančí, jak ona píská“. V závěrečném jednání si čert přichází pro zlou kněžnu. Ta si již však uvědomila své nelítostné chování k poddaným, lituje svých činů a slibuje, že se napraví a zruší robotu. Jirka ji svým důvtipem před peklem zachrání.

Jeden názor za všechny diváky: „Představení bylo naprosto úžasné, vtipné. Pokud jsem něčemu nerozuměla, přečetla jsem si, co zpívají na digitální tabuli, a dokonce jsem si mohla procvičit i angličtinu! Řekla bych, že v dnešní době peklo chybí.“