Dne 9. 6. jsme se zúčastnili již 5. ročníku Ekodne s Kometou, který se tentokrát konal v obci Deblín. Cílem celého projektu je ukázat především důležitost ochrany životního prostředí, péče o čistotu krajiny a v neposlední řadě také třídění odpadů. Děti společně s odborným ekologickým dozorem a za doprovodu hráčů „A“ týmu HC Kometa Brno sbíraly a třídily odpad kolem obce a hravou formou se dozvídaly, proč je třídění opadů pro naši společnost tak významné.

Odměnou za dobře vykonanou práci bylo nejenom občerstvení, drobné upomínkové předměty, ale i podpisy všech hráčů Komety, malování na obličej, skákací hrad a další doprovodné aktivity. V rámci celého Ekodne si děti mohly prohlédnout vybavení vozů všech složek integrovaného záchranného systému.

A jaké bylo naše překvapení, když se z reproduktoru ozvalo, že na 3. místě se umístila Základní škola Vladimíra Menšíka z Ivančic!!! Celkem žáci nasbírali a přinesli do cílového místa 105 kg odpadků! Získali jsme krásné dárečky – „komeťáckou“ klíčenku, deset hokejových stolních her a vstup do VIDA! centra v Brně.

L. Moresová, P. Švehlík