Ve čtvrtek 8. června proběhla na sportovním stadionu v Oslavanech tradiční Olympiáda školních družin, které se účastní družstva z okolních škol –  Neslovic, Tetčic, Nové Vsi, Oslavan a Němčic. I my jsme obdrželi pozvání a tak jsme začali trénovat hod, běh, skok do dálky a přesun na kobercových dílech.

Deset nejzdatnějších z nás vytvořilo soutěžní družstvo a mohli jsme se vydat vstříc sportovnímu zápolení. Naši školní družinu reprezentovali tito závodníci: Honzík Baláš, Adrianka Blažková, Petr Halámek, Klárka Knotková, Tomáš Křivánek, Adélka Tesáčková, Kája Vyskočilová, Ester Dohnalová, Mirek Hájek a Honza Pipal.

Letos se soutěžilo v šesti disciplínách. Rychlost a vytrvalost jsme si vyzkoušeli v běhu na 60 m, 300 m a štafetě, sílu v hodu kriketovým míčkem a orientaci při štafetovém přesunu s kobercovými čtverci. Poslední disciplínou byl skok do dálky, v němž byli nejlepší Honzík Baláš a Mirek Hájek.

Všichni sportovci se snažili ve všech disciplínách podat ty nejlepší výkony, bohužel nás letos všechna družstva překonala a skončili jsme na místě poražených. Ale jak se říká: „Sláva vítězům, čest poraženým!“ Užili jsme si hezké odpoledne plné zážitků a smíchu, poznali nové kamarády a to je nejdůležitější.

Děti ze školní družiny