V pátek 19. května se na naší škole konal už 6. ročník soutěže Mladý zahrádkář, kterou pořádá Český zahrádkářský svaz. Zúčastnila se naše škola, ZŠ Němčice, ZŠ Ochoz a ZŠ TGM  Ivančice.  Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – mladší (žáci 1. stupně) a starší (žáci 2. stupně). Zatímco starší psali test, tak mladší poznávali různé byliny, dřeviny a semínka rostlin, později se obě skupiny prohodily.

Po testu byl pro žáky připraven doprovodný program, který si nachystali pomocnicí z deváté třídy. Na soutěžící čekaly např. rekordy z říše rostlin, šibenice nebo přesmyčky a rébusy. Každý účastník soutěže také dostal chlebíček, minerální vodu a jablko.

Velké poděkování patří žákům 9. A – jmenovitě Adéle Fraňkové, Leoně Fraňkové, Adéle Procházkové, Nikol Bukačové, Petře Coufalové, Daně Mrázové, Anetě Kocábové, Barboře Pevné, Haně Loucké, Kristýně Kadlecové a Nikol Karausové – za skvělou pomoc při organizaci soutěže při zajišťování občerstvení, doprovodném programu, fotografování. Moc vám všem děkuji za pomoc!

Dále bych chtěl poděkovat paním kuchařkám ze školní jídelny, které pro nás připravily výborné pochutiny z chřestu. Ochutnali jsme například chřestovou polévku, pizzu z chřestu, smažený chřest nebo karbanátky z chřestu. Všichni si moc pochutnali!

Všem soutěžícím děkuji za účast v soutěži a těším se za rok na shledanou!

A jak to dopadlo?

MLADŠÍ KATEGORIE:
1. místo:  Natálie Koumalová (ZŠ Ochoz u Brna)
2. místo:  Viktorie Kutějová (ZŠ Ochoz u Brna)
3. místo:  Veronika Uherková (ZŠ Ochoz u Brna)

STARŠÍ KATEGORIE:
1. místo:  Václav Růžička (7. A)
2. místo:  Adéla Kroutilová (6. B)
3. místo:  Adam Rous (ZŠ TGM)

Mgr. Pavel Švehlík