Ve středu 19. 4. přicházely děti se svými rodiči do naší školy k zápisu do první třídy. Uvítali je budoucí spolužáci z vyšších tříd, kteří je provázeli celým odpolednem. Nejdříve si předškoláci vybrali barevnou aktovku, ve které na ně čekala řada zajímavých úkolů. Kdo uměl, aktovku si sám podepsal a vybarvil si obrázek pohádkové postavičky. Mrštnost a obratnost děti ukázaly na opičí dráze.

A to byl dobrý start k plnění dalších náročnějších úkolů, které měly prověřit jejich školní zralost. Při skládání panáčka poznávaly geometrické tvary a barvy. Vybarvováním korálků určovaly počet a pořadí. Nad obrázky se s paní učitelkou rozpovídaly nejen o jaru, ale i o ostatních ročních obdobích. Odvážné děti recitovaly básničku nebo zpívaly písničku. Svoji zručnost si mohly vyzkoušet při výrobě motýlka z barevného papíru. Za každý dobře splněný úkol dostaly malou sladkost, pexeso nebo záložku.

Poté se děti vrátily zpět na začátek své cesty, kde se paní ředitelce pochlubily vyplněnou aktovkou a od paní zástupkyně obdržely uvítací list do první třídy a balonek. Na všechny školáky se v září těší všechny paní učitelky.

Fotografie

Video