28. 3. se ve sportovní hale v Ivančicích konalo okresní kolo halového fotbalu a hned 3. 4. proběhlo i krajské kolo. Do okresního kola postoupila všechna vítězná družstva z 5 okrsků našeho okresu a do krajského kola se probojovali všichni vítězové okresních kol. Za naši školu nastoupili z 9. A Adam Vorel a Lukáš Bartoník, z 9. B Patrik Štork, Pepík Kulaš a Erik Haičman, z 8. A Sam Schwarz, ze 7. A Dominik Veleba, ze 6. B Dan Matoušek a do brány se opět postavil ze 6. C Patrik Nešpůrek.

Do okresního kola přijela ZŠ Dolní Loučky, ZŠ Pohořelice, ZŠ Střelice, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ TGM Ivančice a naše škola. Protože bylo 6 družstev, hrálo se ve dvou skupinách, pak křížem. Vítězové se pak utkali o první místo a poražení o třetí. Naši fotbalisti hráli s plným nasazením. V obraně měli velký přehled a hráli dobře Adam Vorel a Patrik Štork. Jejich nevýhodou je drobná postava, ale mnohdy dokázali doběhnout i minimálně o hlavu vyšší hráče. I když hráli v obraně, podařilo se jim i dávat branky nebo krásně přihrát do gólové šance. Škoda, že ostatní hráči naší školy – fotbalisti, jsou zatím v nižších ročnících. Bylo ale vidět, že se starších protihráčů nezaleknou a mají dobrou fotbalovou i fyzickou průpravu.

Do krajského kola přijela sportovní škola Znojmo Mládeže, ZŠ Jedovnice, ZŠ TGM a naše škola. Hrálo se tedy systémem každý s každým po dobu 2x 10 minut. Dlouho jsme dokázali se soupeři držet krok, ale bohužel v závěru nám chybělo lepší střelecké zakončení a asi i trochu sil. V kraji jsme skončili na čtvrtém místě.

Děkuji Krejčíkové Lucii a Šicové Báře za vzornou pomoc při organizaci všech kol halové kopané.

Děkuji také všem hráčům za příkladnou reprezentaci naší školy.

  Dana Kuczmanová