V pátek 31. března vyrazilo čtyřčlenné družstvo ve složení Terezie Sladká (6. B), Václav Růžička (7. A), Vítek Pokorný (8. B) a Lukáš Drápal (9. B) do Zoo Brno na soutěž „Ptačí den pro školy.“

Hned po příchodu do zoologické zahrady byly ve správní budově všechny týmy seznámeny s průběhem soutěže. Každý tým dostal mapku se seznamem stanovišť a pracovní list, do kterého soutěžící zaznamenávali svoje odpovědi. Po stratu vyrážely jednotlivé skupinky v pětiminutových intervalech do soutěže. Prvním úkolem bylo poznávání ptáků podle peří a hlasů. Další úkoly byly již rozvěšeny na cedulkách po celé zoologické zahradě.

Soutěžní otázky byly velmi různorodé, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, jako třeba to, že ptákem roku 2017 je datel černý nebo to, že slavík zpívá i v noci.

Zhruba za hodinu a půl se všechny týmy vrátily z cesty po zoologické zahradě zpět do správní budovy, odevzdaly odpovědní archy a čekalo se na vyhlášení výsledků. A jak to dopadlo? Naše družstvo, z celkového počtu 20 týmů (v konkurenci gymnázií a základních škol), obsadilo krásné 3. místo – GRATULUJI !!!

Všem soutěžícím děkuji za účast v soutěži a už teď se těšíme na příští ročník soutěže!

Mgr. Pavel Švehlík