Naše třída strávila 3 dny na adaptačním pobytu od 17. – 19.9. v DDM Jedov u Náměště nad Oslavou. Byly to 3 dny plné her a různorodých aktivit, které si pro nás připravily pracovnice SVČ Ivančice – Simona a Hanka. Cílem tohoto pobytu bylo navzájem se seznámit a naučit se mezi sebou spolupracovat a komunikovat.

         Hned po příjezdu na místo nás čekalo odpoledne plné her. První den byl zaměřen na vzájemné seznámení. Večer byla pro žáky připravena noční hra. Úkolem bylo vyzkoušet si, jak je těžké vést skupinu lidí, kteří nevidí kam jdou (Marek a Lukáš M. vedli skupinku „6 slepých“ asi 30 minutovou trasou kopcovitým terénem). Hrůzostrašnou atmosféru dokreslovala tajemná hudba – všichni jsme překonali svůj strach a  tento náročný úkol jsme zvládli.

         Čtvrteční den byl zaměřen na týmovou spolupráci. Z chladného rána nás rozproudila „netradiční rozcvička“ a „běh se řevem na 1 nádech“ (nejdál doběhl Jirka). U všech her, které jsme během nabitého dne hráli,  závisel úspěch celé skupiny na úspěchu jednotlivce- proto bylo důležité se společně domluvit na taktice.

         V pátek po ranní rozcvičce nás čekal poslední úkol, a to napsat pravidla naší třídy (nejprve každý sám, potom ve skupinkách) – výsledkem tohoto snažení je 12 pravidel, které doufám budeme všichni dodržovat (bylo by to nelogické je porušovat, když jsme si je sami vytvořili, ne?).

         Během „volna“ jsme si všichni společně zahráli fotbal – potěšilo mě, že se připojily i holky a musím podotknout, že všichni hráli jak o život.

         Adaptační pobyt se mi moc líbil a jsem  rád, že jsme se nezalekli chladného počasí a vyrazili „bojovat“ (kdybychom zůstali ve škole, tak bychom přišli o tolik pěkných zážitků!)  

         Závěrem bych chtěl pochválit „moje malé děti“(6.B) za respektování stanovených pravidel (čehož si opravdu moc vážím) , poděkovat panu Fraňkovi za zajištění dopravy, Simoně a Hance za zajímavý program a paní kuchařce za vynikající jídlo!  Byl to super výlet, na který budu  jen v dobrém vzpomínat!  

        Abych nehodnotil jen já, tady jsou názory menších aktérů:

„Bylo to suprové a chci jet i příští rok. Líbili se mi vedoucí Hanka a Simka a pan učitel. Byla velká legrace a ušly i obědy.“

„Líbily se mi hry (hlavně večer), pokoje, venkovní hřiště a nejvíc se mi líbila hra, jak jsme měli zavázané oči.“

„Bylo to super! Líbily se mi pokoje, hry a noční hry. Jela bych ještě jednou! Ale nelíbilo se mi, že se fotilo…“             

 

                                                               Mgr. Pavel Švehlík

                                                                                                   třídní učitel 6.B

foto: P. Švehlík