Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve školní družině, jsme se předposlední únorový týden začali připravovat na maškarní karneval. Nejprve jsme vyzdobili prostory družiny barevnými girlandami a maskami, které jsme po celý týden vyráběli, a když si děti v pátek 24. února přinesly převleky a masky, karnevalový rej mohl začít.

Letos byl karneval zahájen tanečním vystoupením, které si připravily dívky ze 4. a 5. tříd. Šikovné tanečnice vystřídaly na parketu všechny masky. Při úvodní promenádě se představily různé pohádkové a nadpřirozené bytosti i zvířátka:  X-Men s Batmanem, čarodějnice, kostlivec, Pokémon, zebra s tučňákem, žirafa, pirát, šašek, Ariel, čerti s čerticemi a spousta dalších krásných masek.

Po vyhlášení soutěže o nejlepšího tanečníka a tanečnici se na parket vrátila děvčata, která všechny naučila úvodní předtančení. Nejlépe se to podařilo Terezce Veithové, Pavlu Dvořákovi, Diance Halámkové, Anetce Křivánkové, Diance Midanni, Vašíkovi Vildomcovi, Simonce Havlové, Adriance Blažkové, Tomášovi Křivánkovi a Samovi Tomkovi.

Po tanečních výkonech byly pro děti připraveny různé hudebně – pohybové soutěže jako tanec s balonkem mezi čely, tanec podle vylosované kartičky s označením části těla, pojídání piškotů na čas. Po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna.

Vyvrcholením karnevalového odpoledne bylo samozřejmě vyhlášení nejhezčích masek. První místa obsadili Potápěč – Marek Tesáček, Vodnice – Eliška Hovorková a Zebra – Petřík Halámek. Odměny však čekaly i na ostatní masky.

Poslední tanec dotančily děti s nafukovacími balónky a nezbývá než se těšit na masopust opět za rok.

 Vychovatelky ŠD