Pátek 3. 3. 2017

Den rozhodnutí

Po úklidu pokojů, nás čekal velký úkol. Prezentovali jsme před spolužáky a porotou své projekty s tématem Příroda v zimě.

Po krátké přestávce následovalo zhodnocení celého pobytu a rozdání ocenění za úklid pokojů, za turnaj v ping - pongu a odměna za vytrvalost a aktivitu při plnění zadaných úkolů. V 11.00 jsme se s Rychtou rozloučili a ujížděli k domovu


Čtvrtek 2. 3. 2017

Den velkého lovu

Hned po snídani jsme se pustili do luštění šifry, ve které jsme  poznávali stopy zvířat podle klíčů a atlasů. Teple jsme se oblékli a vydali se k lesu na loveckou výpravu. Úkolem bylo přežít v zimní přírodě. Cestou jsme určovali podle větví, pupenů a kůry keře i stromy. Došli jsme až na louku, kde bylo několik ohnišť. Jejich zapálení nám komplikoval silný vítr. Abychom si mohli opéct  špekáček, museli jsme střelit jelena z luku. Po návratu jsme tvořili projekty ve skupinkách o lovecké výpravě, které zítra budeme prezentovat.  Večer jsme si dali odvetu v ping - pongu.


Středa 1. 3. 2017

Výprava do neznáma

Po ranní rozcvičce  a snídani jsme se vydali pěšky na autobus, který nás odvezl do Rudice. Přes pole a louky jsme se dostali až do údolí s názvem Rudické propadání. Po hře na Kunu a veverku a svačině jsme zamířili k jeskyni Kolíbka. Vyzbrojeni čelovkami vstoupili jsme do jeskyně a hledali netopýry a měřili teploty vně i uvnitř. Vyzkoušeli si i řemesla doby kamenné. Po návratu a obědě jsme tvořili výrobky z jílu. Večer  hráli někteří  ping - pong,  stolní hry a házeli kroužky na terč, jiní si povídali s kamarády.


Úterý 28. 2. 2017

Doba ledová - plnili jsme různé úkoly, které nám zadali instruktoři. Rozdělili jsme se do skupin a zvolili si jména tlup (Tlapa, Trapačky, Ikaro, Mordor, Kanibalové, Tlupáci). Po dobrém obědě, rizotu s pohankou, jsme v kamínkách na hřišti hledali vykopávky. Jejich nález se zapisoval do tabulek. Všichni si také vyzkoušeli střelbu z luku a hod oštěpem. Před večeří jsme ve skupinách tvořili plakáty, do kterých se zapsalo vše, co jsme zjistili o době ledové. V 19.00 nás čeká Kmenová rada.