Ve druhém lednovém týdnu se v naší školní družině uskutečnil další ročník Zimní olympiády. Letošní mrazivé počasí nám konečně dopřálo vyrazit do terénu a vyzkoušet si některé disciplíny přímo na sněhu.

Sportovci a sportovkyně z I. oddělení  měli za úkol zdolat šest soutěžních disciplín:

krasobruslení – klouzání se po ledové ploše
lyžování – rychlá chůze bez zvedání pat po sněhu
střelba – střelba na sněhuláka
biatlon – běh ve sněhu, v průběhu hod sněhovou koulí do stromu
sjezd
– jízda na lopatě

Letos přibyla díky čerstvě napadlému sněhu soutěž ve stavbě nejvyššího sněhuláka.

Malí olympionici nasadili do sportovního zápolení všechny své síly a schopnosti, a tak byly časy i přidělené body z jednotlivých disciplín velmi těsné. Komu se podařilo překonat zdatné kamarády a zvítězit? Zlato si vybojovala Adélka Adamová, na 2. místě se umístila Adrianka Blažková a bronzovou příčku obsadil Adam Vítámvás.

Děti z II. oddělení  ŠD si vyzkoušely známé i méně známe sportovní disciplíny zimních olympijských her. Zábavnou formou jsme si užili populární biatlon, jízdu v dvojbobu, krasobruslení i méně známý curling, se kterým se děti seznámily blíže v encyklopedii sportu. Nejkrásnějším zážitkem ale bylo přenášení olympijského ohně, který ve formě prskavek nosily jako hrdí sportovci. Na stupních vítězů stanuli Samík Tomek, Kamilka Šachlová a Stelinka Řezáčová.

Nejstarší děti soutěžily v následujících disciplínách – běh na lyžích (chůze po dvou papírech), skákání na pogu, biatlon (střelba na terč), hokej (střelba na branku) a díky tomu, že nám přálo počasí, jsme zařadili i stavění sněhuláků.

Stupně vítězů obsadili Ester Dohnalová na třetím místě, Andreas Sanframondi na druhém a Štěpán Korvas na místě prvním. Speciální cenu získala Eliška Burešová, která vyskákala na pogu rekord družiny se 4339 skoky.

Sláva vítězům, čest poraženým. Jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pobavit se!“

 Vychovatelky školní družiny