házená starších žáků a žákyň

V pondělí 21. 11. 2016 se ve sportovní hale na Rybářské ulici sešlo celkem 6 škol z celého okresu. Každá si chtěla vybojovat postup do krajského kola v házené starších žáků a žákyň, které se bude konat v pátek 25. 11. 2016 v Brně.  Za starší žáky se zúčastnila ZŠ Újezd u Brna, ZŠ TGM Ivančice a naše pořádající škola. Do bojů za starší žákyně nastoupila ZŠ Měnín, ZŠ Újezd u Brna a dívky z naší školy. Hrálo se tedy ve dvou skupinách a každý zápas trval 2x 15 minut.

Družstvo starších žáků i žákyň jsme sestavovali s velkými problémy. Jsme v Ivančicích 3 školy, proto na každou školu chodí tak 4 házenkáři nebo házenkářky. Za starší žáky nastoupili Vítek Pokorný, Maksims Skutkévičs, Tadeáš Brázda a Štěpán Trejtnar z 8. B, Tadeáš Machala a Dominik Veleba z 7. A, Vojta Sobotka ze 7. B,  Štěpán Hrbáček, Novotný Jakub a ze 6. A. Snaha byla veliká, ale nakonec bohužel naše družstvo starších žáků skončilo na třetím místě. Do kraje postupuje ZŠ Újezd u Brna.

Za dívky nastoupily Lucka Krejčíková, Natálka Svobodová, Deniska Ondráčková, Danielka Jelínková a Kristýnka Husáková z 9. B, Klárka Smetanová z 9. A, Natka Bulková z 8. A, Barča Enžlová a Verča Sádlová ze 7. B, Klárka Doležalová, Nikča Kusslová ze 6. B.Nejvíce zodpovědnosti leželo na třech nejstarších házenkářkách Klárce, Lucce a Denisce. Všemi zápasy jsme prošli bez porážky s naprostou převahou. Branku dobře strážila nebojácná Klárka Doležalová. Dobře se prosazovala i házenkářka Nikča. A holky neházenkářsky Danielka, Klárka, Natka, Barča, Verča a Kristýnka byly taky super. Naše starší žákyně porazily ZŠ Měnín i ZŠ Újezd u Brna a postupují do krajského kola. Budeme jim držet pěsti. Bohužel důležitá hráčka Natka Svobodová bude na reprezentačním výběru a nemůže se krajského kola zúčastnit.

Všem hráčům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Také bych chtěla poděkovat i Lucce Krejčíkové za velkou pomoc s organizací turnaje. Ještě jednou díky.

Dana Kuczmanová